رئیس ستاد اربعین وزارت کشور گفت: درمجموع ۶۲درصد زائران از مرز مهران، ۲۴درصد از مرز شلمچه، ۱۳درصد از مرز چذابه و ۲درصد از طریق مرز هوایی وارد خاک عراق شدند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند: حسین ذوالفقاری در حاشیه بازدید از مرز شلمچه، اظهار داشت: راه‌های ممکن برای تردد زائران اربعین حسینی(ع) به عراق سه مرز شلمچه، چذابه، مهران و همچنین مرز هوایی است. درمجموع تاکنون ۶۲ درصد زائران از مرز مهران، ۲۴ درصد از مرز شلمچه، ۱۳ درصد از مرز چذابه و ۲ درصد از طریق مرز هوایی وارد خاک عراق شدند.

وی بابیان اینکه زیرساخت مرزهای خوزستان آماده‌تر است، عنوان کرد: امکانات بیشتری در مرزهای خوزستان وجود دارد و بهتر است زائران این مرز را برای تردد به عراق انتخاب کنند تا ازدحام کمتری در مرز مهران داشته باشیم.

رئیس ستاد اربعین وزارت کشور افزود: تا امروز حدود یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در سامانه سماح (سامانه اینترنتی سازمان حج و زیارت) ثبت‌نام کردند که از این تعداد بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار ویزا صادرشده است.

ذوالفقاری عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که تا آخر امروز تعداد زائرانی که از مرزها عبور می‌کنند به بیش از یک‌میلیون نفر برسد که این عدد غیر از زائرانی است که از خارج کشور وارد می‌شوند.

رئیس ستاد اربعین وزارت کشور اعلام کرد: امسال به‌جای صدور ویزا در ۱۶ نقطه، در ۲۵ نقطه صدور ویزا داریم و دراین‌باره مشکلی وجود ندارد هرچند در برخی شرکت‌ها معطلی داریم که اعلام کردیم این مشکل حل شود.

وی عنوان کرد: آن دسته از افرادی که گذرنامه گرفتند درخواست صدور ویزا را نیز اعلام کردند که به همین دلیل یک دفتر کنار اداره گذرنامه ناجا ایجاد کردیم و صدور ویزا به‌صورت به‌روز انجام می‌شود.

رئیس ستاد اربعین وزارت کشور بیان کرد: بانک مرکزی به‌منظور کاهش هزینه‌های زائران با ما همکاری کرد و ارز دولتی به زائران تخصیص داد.

وی با ابراز اینکه زیرساخت‌ها برای تعداد زائری که درخواست ارز دارند آماده نشده بود و در ستاد اربعین نیز این موضوع بررسی نشده بود، اظهار کرد: بانک مرکزی و بانک ملی مکلف شدند تا حد امکان باجه‌های پرداخت ارز را در عراق افزایش دهند که لازمه آن همکاری طرف عراقی بود و امروز صبح ۲۰ نفر از نیروهای بانک ملی را از مرز عبور دادیم تا در آنجا ارائه خدمت کنند.

46

کد خبر 815214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =