رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از شناسایی 386 پروژه نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی در استان خبر داد و بر لزوم مشخص شدن اولویت این طرح ها از سوی دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ، رقیه یادگاری در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان که صبح امروز به ریاست استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون عمرانی استاندار ، کریمی و مقدسی ، نمایندگان مردم اراک و حسینی ، نماینده تفرش ، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد ، بیان کرد : نیاز است تا 10 روز آینده کارگروهی در خصوص واگذاری طرح های نیمه تمام استان تشکیل شود و اولویت طرح های قابل واگذاری مشخص شود تا گزارشی از تصمیمات در خصوص واگذاری ها با توجه به اولویت های تعیین شده و مستندات آن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال شود.

وی با اشاره به وجود 71 هزار طرح نیمه تمام در کشور و 57 هزار میلیارد تومان سهم اعتبارات عمرانی امسال ، گفت : در استان مرکزی نیز حدود 2200 پروژه نیمه تمام وجود دارد که البته نیمی از این طرح ها در حوزه تعمیر و نگهداری از راه ها ، اماکن ورزشی ، ادارات و... قرار دارند . با این میزان اعتبار ات عمرانی ، قطعا طرح های نیمه تمام کشور 10 تا 12 سال آینده تکمیل می شوند و باید از راهکارها و دیگر ظرفیت های موجود استفاده کرد.

یادگاری واگذاری 104 پروژه نیمه تمام و جدید قابل بهره برداری را از تکالیف امسال عنوان کرد و ادامه داد : برخی از وزارتخانه ها در بحث واگذاری طرح های نیمه تمام ، بازدارنده هستند و حمایت های لازم را ندارند که لازم است حل این مسئله مورد توجه جدی قرار گیرد و نمایندگان استان نیز پیگیری و حمایت های لازم را انجام دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد : در شرایط فعلی و با توجه به محدودیت های بودجه ای دولت ، استفاده از منابع و سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند در اتمام طرح های نیمه تمام در زمان کمتر و با هزینه مناسب تر موثر باشد.البته رابطه سرمایه گذار و سرمایه پذیر در استان مرکزی به خوبی شکل نگرفته که باید با بهره گیری از روش های مختلف این پیوندها تقویت شود.

 

 

46

کد خبر 815225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =