عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با انتقاد از سخنان برخی از افراد در خصوص ایران و اسلام تاکید کرد: اندیشه‌ای که در پی اسلام ایرانی و دنبال مکتب سازی ناسیونالیستی برای اسلام است، اندیشه‌ای انحرافی و در امتداد تفکر نهضت آزادی به شمار می‌آید.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله عباس کعبی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در امتداد راه و انقلاب انبیا و اولیا الهی است، اظهار داشت: ما در انقلاب اسلامی به دنبال شکل‌گیری ایرانی توسعه یافته با هویت اسلامی و دینی هستیم و در افق‌های سند چشم‌انداز که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، در کنار پیشرفت و توسعه و آبادانی کشور، به هویت اسلامی و دینی تاکید خاصی شده است.

اهم اظهارات این عضو مجلس خبرگان که در جمع مسؤولان و اعضای بنیاد مهدویت کرمان در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) قم سخن می گفت را در ادامه بخوانید:

  •  افرادی که دنبال اسلام ایرانی هستند،‌ اندیشه آنها انحرافی است، ما دنبال ایرانی هستیم که فدای اسلام شود نه اینکه اسلام در خدمت ایران باشد و فدای ایران شود.
  • دو طرز تفکر اسلام برای ایران و ایران برای اسلام از ابتدای پیروزی انقلاب شکل گرفت. بازرگان در آن زمان در کتاب انقلاب اسلامی در دو حرکت، به این موضوع تصریح کرد و گفته بود، ما با امام خمینی(ره) در این مساله دچار تفاوت بینشی هستیم.
  • بازرگان می‌گفت ما دنبال اسلامی هستیم که فدای ایران شود و در تزاحم این دو،‌ ایران بر اسلام مقدم است.
  • در مقابل این طرز تفکر انحرافی، دیدگاه امام راحل این است که ایران باید برای اسلام باشد و ایران جزیی از امت اسلام و در امتداد انقلاب انبیا و اولیا الهی است. اندیشه‌ای که دنبال اسلام ایرانی است، ‌مکتب سازی ناسیونالیستی برای اسلام را دنبال می‌کند و این اندیشه در امتداد اندیشه و تفکر نهضت آزادی و دوران هشت ساله اصلاحات است.
  • این اندیشه و طرز تفکر،‌ تز ایران برای همه ایرانیان را با رنگ و لعاب دینی و مذهبی بیان می‌کرد،‌ در حالی که این اندیشه یک تفکر انحرافی است. متاسفانه کسانی که در این حوزه صاحبنظر هم نیستند، مطالبی را بیان می‌کنند و با سخنان نسنجیده در برابر جریان توفنده و روز افزون بیداری اسلامی حاشیه سازی می‌کنند و با سخنان خود همه چیز را تحت الشعاع مسائل و موضع گیری‌های بی‌ربط قرار می‌دهند.
  • از موضع گیری‌های شجاعانه دولت در عرصه‌های بین‌المللی و همچنین احیای گفتمان امام راحل و انقلاب اسلامی قدردانی می کنیم ولی اظهارنظرهای برخی از منصوبان به رییس‌جمهور در حوزه های غیر مرتبط نسنجیده است. احمدی‌نژاد رییس جمهور مکتبی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران، در جمع مردم همدان مطالب بسیار خوبی را بیان کرد و تمسک به قرآن کریم،‌ روایات اهل بیت را محور قرار داد و از ولایت ائمه اطهار(ع) و ولایت فقیه سخن گفت، اما متاسفانه با این وجود برخی از منصوبان چنین اندیشه‌های انحرافی را مطرح کردند.
کد خبر 81793

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =