ساخت سلاح لیزری با هدف ایجاد درد بدون جراحت

ایسنا نوشت: ارتش آمریکا قصد دارد سلاح لیزری جدیدی را به کار گیرد که کشنده نیست و تنها صدا و نور تولید می‌کند.

نیروی تفنگداران دریایی آمریکا در نظر دارد از یک سلاح لیزری جدید استفاده کند که مرگبار نیست اما می‌تواند صدای خود را به افرادی که در فاصله یک کیلومتری قرار دارند، برساند. این سازمان در یک تماس تلفنی خصوصی، از نیاز خود به یک سلاح جدید خبر داد که قابل حمل روی وسیله نقلیه باشد و درد بدون جراحت ایجاد کند تا به این شکل، هشدارهای صوتی واضحی را تا فاصله 1000 متری بفرستد.

این سلاح موسوم به "اسکالپس"(SCUPLS)، یک سلاح لیزری سبک‌وزن و کارآمد توصیف شده که هدف آن، نابود کردن دشمن نیست بلکه سلاحی برای مقابله با ناآرامی‌ها بدون استفاده از سلاح‌های کشنده است. این سلاح می‌تواند با استفاده از لیزر، پلاسمای بادوام و قابل‌کنترلی ایجاد می‌کند که کشنده نیست و تنها برای هشدار و ترساندن استفاده می‌شود.

سلاح‌های پیشین ارتش آمریکا نیز مبتنی بر "اثرات لیزر ناشی از پلاسما" (LIPE) بودند و امیدوارکننده به نظر می‌رسیدند اما این سلاح‌ها به دلیل داشتن وزن سنگین، قابل نصب روی وسایل نقلیه نبودند.

اسکالپس، مجموعه سلاح‌هایی را در بر دارد که در آنها از "لیزر با پالس مافوق کوتاه"(USPL) استفاده شده است. طول این پالس‌ها، یک فمتوثانیه است که در ترکیب با یک لیزر با طول نانوثانیه کار می‌کند. لیزر فمتوثانیه، مواد را با هدف تولید پلاسما گرم می‌کند و لیزر نانوثانیه نیز آنها را روشن می‌کند. نتیجه این فرآیند، یک روشنایی ناگهانی و صدای بلندی شبیه به صدای نارنجک است.

به علاوه، می‌توان لیزر را برای تولید احساس گرمای شدید روی پوست انسان به کار گرفت که آسیبی به همراه ندارد و می‌تواند همین اثرات را از فاصله 100 متری روی پارچه، کتان یا چرم ایجاد کند.

5656

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 820498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =