چند زائر ایرانی در تصادف خودرو در شرق عراق زخمی شدند

ایرنا نوشت: چند زائر ایرانی در اثر تصادف خودرو در پنج کیلومتری گذرگاه چذابه زخمی شدند.

دقایقی پیش یک خودروی ون حامل 11 زائر ایرانی در 5 کیلومتری گذرگاه چذابه با یک خودروی سواری تصادف کرد. بر اساس گزارش اولیه تعدادی از زائران ایرانی دچار مصدومیت شده و احتمالا راننده خودروی سواری که عراقی بوده است نیز بر اثر این تصادف درگذشته است. درهمین حال رسانه های محلی در خبری از کشته شدن یک زائر ایرانی و زخمی شدن 9 تن دیگر در این حادثه خبر داده اند. 
اطلاعات بیشتری در این خصوص اعلام نشده است.

در خبری دیگر برخورد دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی بامداد روز سه شنبه در مسیر اتوبان اصلی ناصریه _ سماوه به دیوانیه به خیر گذشت. 
این حادثه تلفاتی در بر نداشته است اما بر اثر یک تصادف دیگر در جاده نجف به کوفه یک زائر ایرانی به نام سمانه عباسیان بشدت زخمی شد و حال وی وخیم گزارش شده است. 
در ایام اربعین امسال تاکنون 24 زائر ایرانی بر اثر حوادث رانندگی در جاده های عراق و 12نفر نیز به مرگ طبیعی جان خود را از دست دادند. 
مرگ بارترین حادثه رانندگی صبح دوشنبه در پی برخورد شدید یک خودروی ون عراقی حامل زائران ایرانی و یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در محور کوت به مهران اتفاق افتاد که در اثر آن 11 زائر ایرانی در دم جان باختند و 19 تن دیگر زخمی شدند. 
هویت سه تن از کشته شدگان در این حادثه هنوز مشخص نشده است. 
حوادث رانندگی در عراق در ایام اربعین بدلیل ترافیک جاده ها، کمبود وسیله نقلیه و استفاده از هر نوع وسیله موتوری و باری نا ایمن و عجله رانندگان عراقی بیش از پیش افزایش می یابد. 
حمل و نقل زائران به کربلا و بازگشت آنها به شهرها و گذرگاه های مرزی مبدا یکی از معضلاتی است که به اذعان منابع عراقی برغم تجربه 15 سال گذشته در برگزاری مراسم زیارت اربعین، هنوز شاهد ساماندهی چندانی نیست. 

کد خبر 820939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =