۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۴

یک روزنامه سعودی از دیدار قریب‌الوقوع نخست‌وزیر لبنان با دبیرکل حزب‌الله لبنان خبر داد.


روزنامه الوطن، چاپ عربستان به نقل از منابع آگاه نزدیک به جریان المستقبل، اعلام کردند که مقدمات لازم برای دیدار سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله فراهم شده است تا دو طرف طی روزهای آتی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند. این در حالی است که قرار است سید حسن نصرالله دوشنبه این هفته به افشای برخی اسناد درباره نقش رژیم صهیونیستی در تروررفیق الحریری نخست‌وزیر پیشین لبنان بپردازد.

سید حسن نصرالله در ارتباط با ارائه اسناد، مدارک و اطلاعاتی که قرار است در نشست خبری دوشنبه افشا کند با طرف‌های حقوقی تماس گرفته یا دیدار کرده و ملاحظات اساسی آنها را در این باره دریافت کرده است تا هیچ مورد ناچیزی نیز بدون اعتماد به مدارک قانونی مطرح نشود.

در جریان این درگیری یک افسر صهیونیست نیز به هلاکت رسید و چند نظامی دیگر این رژیم زخمی شدند. "عدنان السید حسین " وزیر مشاور دولت لبنان در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی النهار با اشاره به اهمیت این سفر آن را تاکیدی بر رویارویی با خطر تجاوز اسرائیل به حاکمیت لبنان در راستای تهدیدات روزانه رژیم صهیونیستی علیه این کشور و نقض مکرر حریم هوایی و زمینی لبنان به دست صهیونیست‌ها دانست.

وی با اشاره به اینکه دولت لبنان مسئول مبارزه با تهدیدهای اسرائیل و مصون نگاه داشتن جبهه داخلی خود و تایید نقش گفت‌وگوی ملی در تحکیم ثبات داخلی است، افزود: تجاوز نیروهای اسرائیلی به اراضی لبنان با هدف عقیم گذاشتن طرح عربی است که در نشست سه جانبه لبنانی، سوری و عربستانی در بیروت و دیدار شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر از لبنان نمود پیدا کرده است.

رئیس جمهور لبنان در دیدار از منطقه العدیسه واقع در جنوب لبنان بر تجهیز ارتش این کشور به تمام وسایل مورد نیاز تاکید کرده و از فداکاری‌های نیروهای ارتش در این منطقه قدردانی کرد

کد خبر 82191

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =