۱ نفر
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
آیفون مجهز به ۵ جی ۲۰۲۰ می‌آید

درحالی‌که رقبای اپل سال 2019 را سال عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به اتصالات نسل پنجم 5G تعریف کرده‌اند، این کمپانی آمریکایی سال 2020 را برای خود تعریف کرده و از هم‌اینک قافیه را باخته است.

به گزارش خبرآنلاین، درحالی‌که اپراتورهای آمریکایی سرمایه‌گذاری سنگینی روی اتصالات نسل پنجم کرده‌اند، قرار است اینتل مودم 5 جی را به اپل بدهد و اپل به نوشته «فست کمپانی» نمی‌تواند آیفون خود را برای 2019 آماده کند، چراکه اپل قرار بوده از تراشه کوآلکوم استفاده کند، اما به دلیل دعوای حقوقی میان این دو کمپانی، داستان توسعه 5 جی به تأخیر افتاد و اپل به‌ناچار باید با اینتل مشارکت کند و مودم 10 نانومتری 8161   اینتل برای 2020 به اپل داده می‌شود.{لینک}

اپل در سال 2016 استراتژی خود را برای 5 جی بر اساس مشارکت با کوآلکوم و اینتل بنا کرد اما بعداً با کوآلکوم به هم زد و حالا چاره‌ای جز مشارکت با اینتل ندارد.

آزمایش روی تراشه 8060 چندان مطلوب نبوده و اینتل در حال تلاش برای کاهش گرما روی مودم خود هنگام اتصال به 5 جی است که دردسر بزرگی ساخته است. بسیاری از اپراتورهای مخابراتی در آمریکا برای اتصالات نسل پنجم از امواج رادیویی 30 و 300 گیگاهرتز استفاده می‌کنند که باعث تولید گرمای بیش‌ازحد برای تراشه‌های اینتل شده است و عمر باتری روی ابزار الکترونیکی را به‌شدت کاهش می‌دهد.

اگر اینتل نتواند گرمای اضافی روی تراشه 5 جی خود را کاهش دهد، اپل مجبور است به‌سوی مدیاتک برود و این خود داستانی جدید در روابط اپل آمریکایی با شرکای شرقی به وجود می‌آورد.

این در حالی است که مودم X50 کوآلکوم روی گوشی‌های اندرویدی برای اتصالات 5 جی مشکل نداشته و گرما هم ایجاد نمی‌کند. بنابراین گوشی‌های اندرویدی در سال آینده میلادی با 5 جی راهی بازار می‌شوند و اپل باید همچنان منتظر باشد تا شرکای سخت‌افزاری‌اش تراشه مناسب را بسازند!

5656

کد خبر 822316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =