۱ نفر
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹

فقط با وحدت می توانیم از این شرایط عبور کنیم

اکرمی: برخی که درد و درک ندارند دائما به دنبال حاشیه هستند

من فکر می کنم افرادی که یا درک ندارند یا درد ندارند و یا هردو را ندارند علی الدوام به دنبال حاشیه آفرینی هستند
اکرمی: برخی که درد و درک ندارند دائما به دنبال حاشیه هستند

سید رضا اکرمی گفت: رئیس جمهور آمریکا از ماه ها قبل ایران را تهدید به تحریم کرده بود اما به‌جای آنکه به ظرفیت های فراوان درون کشور بیاندیشیم و راه حل ارائه دهیم به سراغ مسائلی حاشیه‌ای می‌رویم که این نشان می‌دهد یا درد نداریم و یا درک.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی نماینده ادوار مجلس درباره شرایط کشور پس از تحریم ها به خبرآنلاین گفت: از فروردین 97 به بعد متاسفانه با خروج آمریکا از برجام ما با تحریم و تهدیدهای این کشور مواجه شدیم به طوری که این مانور دادن بر موضوع تحریم های شدید در روز 13 آبان  بیش از همه از شیپور ترامپ بیرون آمد و مسائلی را متاسفانه ایجاد کرد.

او ادامه داد: واقعا کشور ما در موقعیت حساسی قرار گرفته است  که اگر قرار باشد از این وضعیت عبور کنیم جز با اتحاد نمی توانیم از این مرحله عبور کنیم.

اکرمی گفت: برخی نسبت به شرایط و مسائل درک دارند و می دانند در چنین مواقعی چه چیزی باید بگویند و چه چیزی نباید مطرح شود؛ برخی هم، علاوه بر درک، درد جامعه و کشور را هم می دانند و آن را لمس می کنند و به دنبال تدبیری هستند تا با توسل به آن، جامعه از این سختی های امروز عبور کند. اما متاسفانه افرادی هم هستند که نه درد دارند و نه درک برای همین به دنبال حاشیه سازی هستند.

او ادامه داد:  شما به ماجرای اربعین نگاه کنید که بزرگترین اجتماع شیعی تشکیل می شود و از ایران هم دو میلیون نفر در این مراسم شرکت می کنند و طبیعی است مشکلاتی هم به وجود بیاید اما برخی به اصل موضوع توجه می کنند و به دنبال تدبیری برای آن هستند اما برخی فقط برای اینکه خودرو یا ارز به موقع نرسیده است همه چیز را زیر سوال می برند  که این بر اساس انصاف و وجدان نیست ما باید میانگین و معدل خدمات را در اربعین از سوی دولت و دیگر در نظر بگیریم.

او گفت:  من فکر می کنم افرادی که یا درک ندارند یا درد ندارند و یا هردو را ندارند علی الدوام به دنبال حاشیه آفرینی هستند. شما ببینید هر انسانی عمرش به یک طریقی این دنیا را وداع می گوید؛ یک نفر بر اساس بیماری می میرد یکی هم در تصادف یا اتفاقات دیگر و یک فردی هم در استخر از دنیا می رود؛ هیچ کدام از این مرگ ها هم بر دیگری برتری ندارد اما متاسفانه می بینیم یکسری مباحثی حول این موضوعات مطرح می شود که حاصل نفهمی، بی دردی و بی درکی است.

اکرمی تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا از ماه ها قبل ایران را تهدید به تحریم کرده است اما به جای آنکه ما به ظرفیت های فراوان درون کشور بیاندیشیم؛ برای استفاده از آنها در جهت ارتقای کشور تعاون داشته باشیم و راه حل ارائه دهیم به سراغ مسائلی حاشیه ای می رویم که این درست نیست و باید در این شرایط همه در کنار هم باشیم تا از سختی ها عبور کنیم.

29216

کد خبر 822372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =