میزان درخواست‌ها و شکایت‌های مردمی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

تعداد درخواست‌ها در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ١٠ درصد رشد داشته و از سه هزار و ١٦٩ در شهریور به سه هزار و ٤٨٧ در مهر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تعداد دستگاه‌های متصل به سامانه در شهریور امسال از ٤٥٢ دستگاه به ٤٧٩ دستگاه رسیده است که بیشترین دستگاه‌های متصل از قوه مجریه هستند.

همچنین تعداد دستگاه‌های متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مهر ماه امسال نسبت به شهریور، شش درصد رشد داشته است.

با وجود اینکه  تعداد پاسخ‌های دستگاه‌ها به درخواست‌های مردمی ١١ درصد رشد را نشان می‌دهد ولی تعداد شکایت‌ها نیز  هشت درصد افزایش داشته است.

درصد پاسخگویی در شهریور ٧٨درصد و در مهر ٨٠ درصد بوده که رشد سه درصدی را نشان می‌دهد و میانگین پاسخگویی در هر دو ماه تغییری نداشته و ٥٣ روز بوده است درحالیکه ماده هشت قانون حداکثر زمان پاسخگویی را ١٠ روز تعیین کرده است.

تعداد ثبت‌نام کنندگان در مهر ماه نیز رشد هفت درصدی را نشان می‌دهد به گونه‌ای که از پنج هزار و ٩١١ به شش هزار و ٣٣٩ نفر ثبت نام شده در مهرماه رسیده است.

شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به آدرس الکترونیکی foia.iran.gov.ir  پس از تکمیل فرم ثبت نام و اتمام روند آن درخواست‌های خود را نسبت به ٤٧٩ دستگاه پیوسته به این سامانه ثبت کنند. اسامی این دستگاه‌ها و گزارش پاسخگویی آن‌ها روی سامانه قابل مشاهده است.

۵۷۲۴۳

کد خبر 822402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =