واکنش ظریف به بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران/ عکس

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی به اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظریف در توئیتی نوشت :

امروز، ایالات متحده با اِعمال دوباره تحریم‌ ها علیه ایران که مردم عادی را هدف گرفته، به عالی ترین دادگاه سازمان ملل و شورای امنیت دهن‌کجی کرد. اما ایالات متحده از این قلدرمابی نتیجه معکوس می گیرد؛ نه فقط به این خاطر که برجام مهم است، بلکه به این خاطر که جهان نمی‌تواند به ترامپ و شرکایش اجازه دهد نظم جهانی را نابود کنند. ایالات متحده - و نه ایران - منزوی شده است.

ظریف همچنین امروز با  محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح افغانستان دیدار کرد.

در دیدار کریم خلیلی رئیس شورای صلح افغانستان و هیات همراه با محمد جواد ظریف، ایشان با اشاره به اهمیت صلح و ثبات و همچنین تقویت وحدت و همدلی ملی در افغانستان، تاکید کرد: هیچ راهی جز گفتگو و تفاهم ملی وجود ندارد و این روند تنها به افغانستانی‌ها تعلق دارد.


از این رو، ما از تلاش های شورای عالی صلح برای نیل به وحدت، همبستگی و تسریع در روند صلح در افغانستان حمایت می کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان مهمترین خطر کنونی در افغانستان را تروریسم و به ویژه داعش ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده کمک و تسهیل در روند صلح در افغانستان است.

 کریم خلیلی رئیس شورای صلح افغانستان هم در این دیدار با تشریح فعالیت‌های شورا و تلاش در جهت اجماع ملی و تقویت فضای اعتماد میان افغانستانی ها، افزود: ما از جمهوری اسلامی ایران به خاطر تلاشها و مساعدت هایش به روند صلح و ثبات در افغانستان قدردانی می کنیم و انتظار داریم این تلاشها و کمک ها ادامه یابد.

49311

کد خبر 822687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =