امام نیم قرن پیش به عسگراولادی چه گفت؟/ حبیبی: این انقلاب به انقلاب امام زمان وصل می‌شود

مهر نوشت: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امام خمینی(ره) در ملاقاتی با یکی از دوستان ما فرموده بودند که شما نگران این انقلاب نباشید، این انقلاب به انقلاب صاحب الزمان(عج) وصل خواهد شد.

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مراسم پنجمین سالگرد مرحوم «حبیب‌الله عسگراولادی» که در موسسه شهدای موتلفه اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) یکی از تعابیری که برای عسگراولادی مطرح فرمودند این بود که «ایشان فرد بسیار صالحی است» و رهبر انقلاب هم بعد از رحلت مرحوم عسگراولادی کلمه «مجاهد صادق» را برای ایشان بکار گرفتند.

وی افزود: زمانی من از مرحوم عسگراولادی خاطره ای از امام(ره) شنیدم و از ایشان خواستم این خاطره را برای من مکتوب کنند. ایشان گفتند من در اسفند سال ۱۳۴۱ و بعد از غائله انجمن های ایالتی و ولایتی که مراجع و علما در مقابل نظام شاه ایستادند در قم با امام ملاقات کردم و به امام عرض کردم شرایط خیلی سخت شده است و همه مبارزین را سایه به سایه تعقیب می‌کنند.  

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: امام در پاسخ به مرحوم عسگراولادی می‌گویند آقای عسگراولادی، شما می‌دانید مقصود ما از این نهضت چیست؟ نهضت ما سه مرحله دارد؛ اول، اسلامی کردن ایران، دوم، اسلامی شدن جهان اسلام و سوم، جهانی شدن اسلام و آنگاه است که خدمت امام زمان(عج) عرض می‌کنیم که مولا جان کره زمین آماده قدوم مبارک شماست.

حبیبی با بیان اینکه این خاطره نشان دهنده افق دید امام(ره) برای انقلاب اسلامی است، گفت: کسانی که از قبل از انقلاب انقلابی بودند و در زمان امام(ره) و مقام معظم رهبری انقلابی ماندند باید بدانند که راه طولانی است و نهضت تا ظهور امام زمان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: امام خمینی(ره) در ملاقاتی با یکی از دوستان ما فرموده بودند که شما نگران این انقلاب نباشید، این انقلاب به انقلاب صاحب الزمان(عج) وصل خواهد شد.

214214

کد خبر 822855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =