مرزبانان ربوده شده به نزدیک مرز افغانستان منتقل شده اند

ایرنا نوشت:رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان گفت: مرزبانان ربوده شده به نزدیک مرز افغانستان در خاک پاکستان مننتقل شده اند که دولت مرکزی اسلام آباد تسلطی به این مناطق ندارد.

 «محمدنعیم امینی فرد» در توضیح آخرین اخبار و اطلاعات از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه، افزود: وضعیت مرزبانان ربوده شده از راه های رسمی یعنی وزارت امور خارجه، وزارت کشور و مرزبانی در بالاترین سطح دنبال شده است، از سوی دیگر معتمدین محلی‌، اقوام و طوایف هم موضوع را دنبال می‌کنند.
وی تصریح کرد: البته از نتایج سفر وزیر امور خارجه اطلاعی نداریم هرچند علی القاعده از نمایندگان استان یا نماینده میرجاوه باید وی را در این سفر همراهی می‌کردند.

**دولت پاکستان هنوز رسما مسئولیت حادثه میرجاوه را نپذیرفته است
نماینده ایرانشهر، سرباز ، دلگان در مجلس با بیان این که مرزبانان ایرانی ربوده شده در خاک پاکستان هستند، تصریح کرد: مقامات پاکستانی وعده پیگیری این موضوع را دادند اما دولت اسلام آباد رسما مسئولیت این حادثه را نپذیرفته است و همچنان پافشاری می‌کند که این مرزبانان در خاک این کشور نیستند یا دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، امینی فرد یادآور شد: از سوی دیگر اطلاعاتی به ما رسیده که مرزبانان به نزدیک مرز افغانستان منتقل شدند و در نواحی مرز پاکستان و افغانستان هستند که خاک پاکستان محسوب می‌شود اما دولت مرکزی تسلطی به این مناطق ندارد.
وی تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر این مرزبانان در سلامت و صحت کامل به کشور بازگردند، از تمام توان و ظرفیت رسمی و غیر رسمی هم برای این مسئله استفاده خواهیم کرد.

46

کد خبر 822872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عباس IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
  1 0
  سلام، دولت پاکستان رسما اعلام کند که توانایی عملیات در این مناطق را ندارد تاما خودمان مستقیما وارد عمل شویم.بنظر بنده دولت پاکستان خصوصا واحدآی اس آی ارتش پاکستان خودش بطور مخفیانه در این قضیه دست دارد. بنظر بنده عربستان وامریکا مقاماتی در دولت وسازمان اطلاعات ارتش پاکستان را باپول می خرند.
 • یزدان IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
  1 0
  انشاالله هرچه زودتر مرزبانان کشورمون آزاد بشوند .دولت پاکستان نباید اجازه بدهد درکشورش اشرار براحتی پایگاه داشته باشند وبه مرزایران حمله بکنند .فرزندان امام زمان هرچه زودتر اونها را شناسایی ونابودشون بکنند