۲ نفر
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

سه بازگشت شکوهمندانه تاریخ فوتبال

در انتظار معجزه سرخ‌ها

پرسپولیس مثل منچستر،لیورپول و بارسلونا؟
در انتظار معجزه سرخ‌ها

فوتبال، چیزی فراتر از یک ورزش است. توپ چهل تکه‌ای که زندگی را برای عاشقان آن، دوباره معنا می‌کند.

امیر محمد سلیمانی:می گویند فقط کسانی به دعای باران اعتقاد دارند که با خودشان چتر به همراه می برند.پرسپولیس با برانکو هر چه داشته و نداشته تا اینجا رو کرده.لشکری 10-11 نفره که شمشیر خورده اند،زخم برداشته اند اما هرگز نیفتاده اند.آنها البته یک بار حس مردن را تجربه کردند،در بازی با الدحیل،اما همه کسانی که در ورزشگاه حضور داشتند چشم از داخل زمین بر نمی داشتند.آنها به یک چیز اعتقاد داشتند.به اینکه می شود برگشت.به اینکه می شود دوباره نفس کشید و به اینکه همه آنهایی که به آزادی آمده اند با خودشان چتر به همراه دارند!خیلی ها می گویند پرسپولیسی ها برای قهرمان شدن در آسیا فقط به معجزه نیاز دارند! اما این معجزه چطور باید اتفاق بیفتد؟امید در اردوی قرمز پوشان هنوز زنده است.دستان شان خالی است اما امید، آخرین دارایی تیم یازده نفره آنهاست و این چه برگ برنده خوبی است.در دنیای فوتبال تیم هایی که به جز امید، هیچ چیز برای از دست دادن نداشته اند در گذشته دست به کار های بزرگی زده اند.
یوونتوس - منچستر یونایتد (۱۹۹۹)
لیگ قهرمانان اروپا، مرحله نیمه نهایی؛ تساوی ۱-۱ یوونتوس با منچستر یونایتد در الدترافورد. بانوی پیر امیدوار تر از همیشه برای صعود به فینال لیگ قهرمانان. شاگردان الکس فرگوسن، به تورین می روند. فیلیپو اینزاگی با دو گل، یوونتوس را به فینال برده بود. اما رویی کین در دقیقه ۲۴ فاصله را به یک گل رساند. دوایت یورک، پیش از پایان نیمه اول بازی، نتیجه را به مساوی کشاند. اما گل حماسی اندی کول در دقیقه ۸۳، کامبک شکوهمندانه شیاطین سرخ را تکمیل کرد.  اما این تنها بازگشت باورنکردنی شیاطین سرخ نبود. فینال، مقابل بایرن مونیخ. گلی که در دقیقه ۶ دریافت شد اما در دقایق ۹۱ و ۹۳ پاسخ داده شد تا دومین قهرمانی منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا، به یاد ماندنی ترین قهرمانی آنان باشد.

لیورپول - آث میلان (۲۰۰۵)
شاید فینال استانبول زیبا ترین خاطره قرمز های آنفیلد باشد. میلان آماده، منچستر یونایتد و اینتر را با پیروزی های رفت و برگشت حذف کرد. در نیمه نهایی، پی اس وی آیندهوون را تحقیر و در فینال، در چهل و پنج دقیقه سه گل وارد دروازه لیورپول کرد. اما جرارد در دقیقه ۵۴ یکی از شکوهمندانه ترین بازگشت های تاریخ فوتبال را آغاز کرد. اسمیچر و آلونسو تا دقیقه ۶۰ بازی را مساوی کردند و با مدیریت شصت دقیقه بازی، فینال را به ضربات پنالتی کشیدند. یرزی دودک دو پنالتی ابتدایی میلانی ها را دفع کرد، در مقابل توماسون و کاکا شکست خورد و مقابل ضربه نهایی شوچنکو ایستاد. آخرین قهرمانی لیورپول در اروپا تا امروز، هنوز هم یکی از زیباترین بازی های فوتبال را رقم زده است.

بارسلونا - پاریسن ژرمن (۲۰۱۷)
پیروزی ۰-۴ پاریسن ژرمن در پارک دو پرنس، نسخه بارسلونا را پیچانده بود. اما باور به معجزه، معجزه است. سوارز در دقیقه سه نخستین گل بازی را ثبت کرد. لایوین کورزاوا در دقیقه ۴۰ با اشتباه دروازه تیم خود را باز کرد. لیونل مسی در دقیقه ۵۰ با پنالتی نتیجه را سه بر هیچ کرد اما ضد حمله منتهی به گل دقیقه ۶۲ ادینسون کاوانی، نیو کمپ را ساکت کرد. اما کاتالان ها ناامید نشدند. نیمار در دقیقه ۸۸ اختلاف را به سه گل رساند و با پنالتی در دقیقه ۹۱، نتیجه را ۱-۵ کرد. ضربه نهایی را سرجیو روبرتو، در دقیقه ۹۶ زد. تا پاریسن ژرمن با وجود ثبت چهار گل خانگی، از لیگ قهرمانان اروپا حذف شود. اگرچه عملکرد تیم داوری مسابقه حواشی بسیاری را ایجاد کرد اما آن چه بارسلونا انجام داد مهم ترین بازگشت تاریخ فوتبال را رقم زد.

شنبه ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران، پرسپولیس در فینال برگشت لیگ قهرمانان آسیا به مصاف کاشیما آنتلرز خواهد رفت. آیا آن ها نیز باز می گردند؟
251 251
کد خبر 823225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =