۳ نفر
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
نظر مجلس درباره حذف مهریه

باشگاه خبرنگاران نوشت: عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: صحبت‌ها و راهکارهای بسیاری در مورد مهریه مطرح شده، اما هنوز به طور رسمی بررسی نشده است.

مسعود رضایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس  با اشاره به اینکه تا کنون طرح‌هلای مختلف ساماندهی مهریه در این کمیسیون به صورت رسمی در دستور کار قرار نگرفته است گفت: صحبت‌ها و راهکارهای بسیاری در این مورد مطرح شده، اما هنوز به طور رسمی بررسی نشده است.

رضایی با بیان اینکه نظارت مختلفی برای بحث مهریه وجود دارد افزود: قرار دادن سقف برای مهریه، تعیین قیمت و تعداد سکه در زمان تاریخ عقد و یا حتی حذف مهریه به صورت سکه از نظرات مختلفی است که در این کمیسیون مطرح می‌شود.

وی تاکید کرد: در بحث حذف مهریه از لحاظ شرعی ایراداتی وجود دارد و با این موضوع مخالف هستند، اما شرع با توجه به شرایط روز قبال تفسیر و تغییر است.عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: اکنون دستگاه قضا اقدامات خوبی را برای کاهش تعداد زندانیان معسر از پرداخت مهریه انجام داده و کا رسیدگی به این افراد را در اولویت قرار داده است.

رضایی خاطر نشان کرد: ورود دولت و قوه قضائیه به موضوع ساماندهی مهریه می‌تواند موثر باشد زیرا لوایحی که از سوی دولت و دستگاه قضا در این رابطه به مجلس ارائه شود بسیار کارشناسی تر و بهتر از طرح‌ها خواهد بود.

214219

کد خبر 823305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سیدرضا IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  4 1
  حذف‌مهریه‌که‌امکان‌پذیرنیست،اما‌دوموضوع‌اساسی‌لازم‌است‌مدنظرقرارگیرد،اولا‌تناسب‌ میزان‌مهریه‌باقدرت‌وتوانایی‌تأدیه‌آن‌ازسوی‌زوج.ثانیا‌حذف‌کامل‌جنبه‌کیفری‌ازموضوع‌مهریه
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  2 0
  مهریه 8سال درآمد یک کارگرساده (یا8سال کار)
 • AT ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  0 3
  هم حق طلاق مردان باید برداشته شود هم مهریه های کلان