تبلیغ عجیب آدامس در تلویزیون / واقعا کسی نیست به این رسانه نظارت کند؟

مصطفی داننده در یادداشتی که در پایگاه خبری «عصر ایران» منتشر شده است، می‌نویسد: «تمام برنامه‌های این مثلا رسانه ملی شده است، ستاره و مربع، کنکور و قابلمه.»

پلیس راهنمایی و رانندگی، هرکاری می‌کند تا رانندگان وقتی خواب‌شان می‌آید، رانندگی نکنند و بخوابند هر وقت از خواب سیر شدند بعد به مسیر خود ادامه دهند. طبق گزارش پلیس دریکی از روزهای  نوروز سال ۹۷، ۵۰ درصد تصادف‌های جاده‌ای به خاطر خواب آلودگی بوده است. این نشان می‌دهد که خواب آلودگی نقش بسیاری در تصادف‌های جاده‌ای در ایران دارد.

کافی است سری به اخبار بزنید تا ببیند چقدر از تصادف‌ها به ویژه اتوبوس‌های بین شهری به خاطر آب آلودگی است. سال گذشته بود که اتوبوس دانش آموزان به علت خواب آلودگی راننده دچار حادثه شد. با وجود اهمیت موضوع، جناب تلویزیون در حال تبلیغ آدامسی است که خواب‌آلودگی را از بین می‌برد و برای اثبات کیفیت این آدامس، راننده‌ای را نشان می‌دهند که خوابش می‌آید وبعد از خوردن این آدامس خواب از سرش می‌پرد و به رانندگی ادامه می‌دهد.

یاللعجب از این تلویزیون. آیا واقعا کسی نیست به این رسانه نظارت کند؟ به نظر می‌رسد مدیران تلویزیون تنها و تنها به دنبال پول درآوردن هستند و اصلا فکر نمی‌کنند که تبلیغاتی که نشان می‌دهند چه محتوایی دارد و چه ضررهایی می‌تواند به جان مردم بزند.

پلیس می‌گوید وقتی خواب‌تان می‌آید، به کنار بزنید و دقایقی بخوابید و تلویزیون می‌گوید، آدامس بخورید و به رانندگی ادامه دهید. به نظر می‌رسد تلویزیون ایران فقط به دنبال پول درآوردن است. می‌بینید که تمام برنامه‌ای این مثلا رسانه ملی شده است، ستاره و مربع، کنکور و قابلمه. در این میان چند برنامه و سریال عادی پخش می‌کند.

نگاه سیاسی تلویزیون هم که جای خودش که صدای بخشی عظیمی از مردم را درآورده است. گویا که مدیران تلویزیون در سیاره‌ای دیگر زندگی می‌کنند یا از کره‌ای دیگر آمده‌اند و مسئولیت به عهده گرفته‌اند. آنگونه که از شواهد پیداست مدیران صداوسیما فقط می‌خواهند برنامه بسازند، تبلیغ بگیرند و پول دربیاورند و اینکه مخاطب راضی باشد یا نه اصلا برایشان مهم نیست.

همه به دنبال حذف کنکور هستند اما  تلویزیون بهترین زمان‌های رسانه‌ای خود را در شبکه‌های مختلف به مدرسان کلاس‌های کنکور اختصاص داده است. مدیران تلویزیون نمونه بارز مدیرانی است که از جامعه دور افتاده‌اند و در جزیره‌ای دیگر زندگی می‌کنند.

این در حالی است که همین تلویزیون در سال‌های نه چندان دور با پخش سریال‌های جذاب و برنامه‌های پر بیننده سعی می‌کرد دل به دل مخاطب خود بدهد. کافی است سری به سریال‌های آن دوران بزنید تا ببیند چه می‌گویم.

انتظار داریم مدیران تلویزیون در پخش این تبلیغات تجدید نظر کنند و قسمت رانندگی آن را خارج کنند تا حداقل کمکی باشند بری کم شدن آمار تصادف‌های جاده‌ای!

۶۰۲۴۱

کد خبر 823366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  27
  این همه بی نظمی در صدا و سیما به دلیل دریافت بودجه مالی دولتی هست.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   7
   وضعیت حجاب در اکثر اتوبوسهای جاده ای نگران کنندست
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   8
   قول برره ای ها .پیل وده .پیل قلبمه وده.پیل زور وده.هرچی بخوای تبلیغ می کنیم از داروی نظافت تا چیپس و رب خراب کن و کنکور.دختر برادر من 5 ساله است چند مرتبه از من سوال کرده سوالات کنکور چیه .کنکور یعنی چه .یعنی از همون بچگی سدی مانند کنکور رو توی کله بچه می کنند. صداو سیما تبدیل به یک بنگاه تجاری ضد فرهنگ شده که به هیچ جا حساب پس نمی دهد و نظارتی روی آن نیست.چرانماینده ای که برای لایحه پولشویی عربده می کشد اینجا ساکت است.؟
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  65
  خدا پدرتو بیامرزه، کرم حلزون مگه یادتون رفته؟! یه عذرخواهی خشک و خالی هم نکردن.
 • IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  25
  تو این مملکت تنها چیزی که خوب رشد کرده انگیزه و توان مردم در بیزینس و کاسبکاریه.وقتی نهادها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی فقط به فکر کاسبی هستن تعجب نداره که در داخل خانواده ها هم همه به فکر کاسبین و جامعه شده جامعه کسب مآب و سود طلب
 • عبداله IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  54
  خوب رضایت خواص بر عدم رضایت عام ارجحیت دارد
  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   35
   بر رضای خدا هم ارجحیت دارد متاسفانه
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  13
  گل گفتی کاکا
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  3
  شما از یه چیز دیگه‌ی صدا و سیما سوختی می‌خوای اینجوری تلافی کنی
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   129
   پسته بی مغز چون لب واکند رسوا شود میشود مودبانه تر حرف زد
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  4
  اینها بهانه س وگرنه همه مردم می دونند که شما از تلویزیون کینه دارید چون دست سران فتنه رو پیش مردم رو کرد. با این حرف ها نمی تونید تلویزیون رو از موضع انقلابی خودش دور کنید.
  • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   19
   ازموضع پول در آوردنش
 • GR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  2
  خب این آدامس دارای کافئین هست و کافئین هم خواب رو از بین میبره
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  2
  من تلویزیون نگاه نمی کنم که واقعا ببینم تا چقدر فرمایشات شما صحیح است ولی در کل دنیا شبکه ها پول برای تبلیغ میگیرند تا پخش کنند و دفاتر تبلیغاتی محتوای هر تبلیغ را آماده می کنند.
 • مصیب IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  30
  تازه نصف شب برا گروه بزرگسالان برنامه غذایی ميذاره که ندارید بچه هاتون با پفک و هله هوله سیر بشن بعد وسط برنامه کودک تبلیغ چیپس و پفک میکنه.بنظر شما آدم این چیزا رو ميبينه نباید به بقیه حرف های به ظاهر قشنگشون شک کنه
 • ناشناس IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  253
  امروز جمعه اول ماه ربیع الاول است ,صداوسیمای به اصطلاح ملی دردو ماه گذشته به دلیل ماههای محرم وصفر تقریبا" هیچگونه برنامه شادی پخش ننموده است وهنوز هم برنامه های تکراری وخسته کننده را پخش میکند من که ماهواره ندارم ولی به بعضی از هموطنان حق میدهم که سراغ ماهواره بروند , خبر انلاین ترسو لطفا"پیام را منتشر نمایید
  • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   5
   دو کلام از ننه عروس.مجبورتکردن حرف بزنی آخه؟؟
 • ناشناس IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  239
  خطاب به شخصی که از عبارت" دوکلام از ننه عروس..."استفاده کرده ای: بزرگی می گوید هرچه عقاید یک نفر احمقانه تر باشد کمتر باید با ان مخالفت کرد , چون اینگونه افراد انسان را به ستوه می اورند , امیدوارم جوابت را گرفته باشی!
 • ابراهیم IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  2
  داداش مدیران جدیداومدن توشبکه هانگران نباش درست میکنندیخورده صبرداشته باش خوب زندگی خرج داره !!!!!!!!