آتش سوزی در لنج ماهیگیری  ۲ کشته برجا گذاشت

ایرنا نوشت: مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ترکیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در کنارک شد، گفت : این حادثه ۲ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت .

هدایت الله میرمرادزهی  اظهار داشت: لنج بندر صیادی کنارک در ۱۲۰ مایلی آب های ساحلی چابهار در نزدیکی کشور عمان روز گذشته دچار آتش سوزی شد.
وی افزود: پس از ترکیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش سوزی چهار نفر که برای عیب یابی و اطلاع از آتش سوزی به قسمت موتورخانه رفته بودند که ۲ نفر بر اثر آتش سوزی کشته و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع این لنج ۱۶ نفر به همراه داشت که با استفاده از۱۰ کپسول آتش نشانی ، کمک یک لنج دیگر و همچنین امداد نیروهای کشور عمان پس از سه ساعت آتش خاموش شد.
وی تصریح کرد: این لنج برای صید به آبهای فرا ساحلی رفته بود و در راه برگشت با بیش از ۶۰ تن ماهی صنعتی دچار آتش سوزی شد.

آتش سوزی لنج
آتش سوزی لنج


میرمرادزهی ادامه داد: لنج سوخته شده با استفاده از بکسل شب گذشته به ساحل شهر کنارک منتقل شد.
وی اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر صیاد در قالب ۳۵ تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های کنارک و چابهار به وسیله ۹۰۷ فروند لنج شامل ۵۰۱ فروند لنج برودتی و ۴۰۶ فروند لنج یخی و هزار و ۴۳۰ فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: معمولا هر لنج برودتی حدود ۴۵ روز تا یک ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.
وی ادامه داد: در لنج های برودتی ۱۵ تا ۲۵ نفر، قایق ۲ نفر و لنج های یخی هفت تا ۱۰ نفر مشغول به کار هستند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل یلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.

46

کد خبر 823657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =