باران های موسمی روز یکشنبه جلوی تلاشهای امدادرسانی را در چندین منطقه پاکستان که بیشترین آسیب را از شدیدترین سیل این کشور در هشتاد سال گذشته دیده اند، گرفت.

واحد مرکزی خبر در این باره نوشت:

به علت شرایط نامساعد جوی، پرواز بالگردهای امدادرسان متوقف شد و لبریز شدن روخانه ها، چندین پل دیگر را نیز در استان خیبر-پختونخوا تخریب کرد و بدین ترتیب، دسترسی به دهها هزار نفری که در مناطق دورافتاده گرفتار شده اند، دشوارتر شد.

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است باران ها تا روز سه شنبه در بخش های شمالی پاکستان ادامه خواهد داشت.

میان افتخار حسین وزیر اطلاع رسانی استان خیبر-پختونخوا اعلام کرد "فعالیتهای امدادرسانی ما به علت نبود منابع لازم محدود شده است.باران های بیشتر نیز اوضاع را برای ما بدتر می کند".

روزنامه نیوز اینترنشنال امروز گزارش داد صد و هفتاد و سه تن بر اثر وقوع سیل جدید در خیبر-پختونخوا و شمال پاکستان کشته شدند. چندین شهر در استان پنجاب واقع در مرکز پاکستان همچنان زیر آب است. ساکنان گرفتار با کمبود غذا، آب آشامیدنی و دارو مواجه هستند.

ارتش پاکستان روز شنبه اعلام کرد سربازان بیش از صد هزار نفر را از مناطق سیل زده نجات داده اند.

مقامات تخمین می زنند که ششصد و پنجاه هزار خانه و دویست هزار هکتار از اراضی کشاورزی به علت وقوع سیل تخریب شده است. خشم قربانیان سیل و مردم به علت کندی تلاشهای دولت برای امداد و نجات در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری آلمان از اسلام آباد، سیل پاکستان تاکنون بیش از یک هزار و ششصد کشته برجا گذاشته و یک و نیم میلیون نفر دیگر را گرفتار کرده است.

کد خبر 82421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =