آئین شکرگزاری خادمان حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود

آئین شکرانه خدمت در مواکب اربعینی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، در این حرم مطهر و همچنین موکب عمود ۱۰۸۰ جاده نجف به کربلا، با حضور خادمان و مدیران بخش های مختلف حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین از قم، آئین شکرگزاری خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، به پاس خدمت در مواکب اربعینی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، در این حرم مطهر و همچنین موکب عمود ۱۰۸۰ جاده نجف به کربلا، دوشنبه شب (۲۱ آبان ۱۳۹۷) و بعد از نماز مغرب و عشاء،   با حضور خادمان و مدیران بخش های مختلف حرم حضرت معصومه(س)، در محل شبستان بزرگ نجمه خاتون(س) حرم حضرت معصومه(س)  برگزار می شود.

 موکب حرم حضرت معصومه(س) در عمود ۱۰۸۰ مسیر نجف به کربلا، در ایام اربعین حسینی، و از روز ۲۸ مهرماه (۱۰ صفر)  تا ۸ آبان ماه (۲۰ صفر روز اربعین حسینی) فعالیت داشت و حدود ۲۰۰ خادم حرم حضرت معصومه(س) برای خدمت رسانی به زائران اباعبدالله(ع) به این موکب اعزام شده بودند.

خدمات این موکب به صورت جامع برای رفع نیازهای زائران اربعینی کربلای معلی پیش بینی شده بود که از جمله این خدمات،  برپایی مجالس مذهبی، اقامه نمازهای جماعت، برپایی نمایشگاه آشنایی با زندگانی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، زیارت مجازی، پاسخ‌گویی به شبهات شرعی با زبان‌های مختلف، پرده‌خوانی وقایع عاشورا و اجرای ویژه برنامه‌های مختلف برای کودکان و ...، بودند.

این موکب که امسال برای چهارمین سال در عمود ۱۰۸۰ مسیر نجف به کربلا برای ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) فعالیت داشت، تلاش کرد در کنار ارائه خدمات مختلف رفاهی و ... به زائران حسینی، سیره حضرت معصومه(س) را برای زائران معرفی و بعنوان پایگاه فرهنگی اهل بیت(ع) عمل کند.

همچنین آستان مقدس بانوی کرامت، نسبت به میزبانی از زائران اربعینی در شهر مقدس قم هم بی‌توجه نبود، و در این ایام، در محل مصلی قدس قم، میزبان زائران اربعینی و مشغول ارائه خدمات مختلف رفاهی و فرهنگی به آنان بود.

46

کد خبر 824337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =