روزهای سیاه تیری آنری در موناکو؛ تیمی که 4 ماه است یک برد هم نداشته

4 ماه از آخرین پیروزی قهرمان سابق لیگ فرانسه می‌گذرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روزهای بد موناکو پس از فروش ستاره های ارزشمندشان آغاز شد. آن ها که فصل گذشته برای دفاع از عنوان قهرمانی می جنگیدند، در نهایت به رتبه دوم قناعت کردند اما خروج مهم ترین بازیکنان تیم، کار لئوناردو ژاردیم را سخت تر کرد. سرمربی پرتغالی که موناکو را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی لیگ فرانسه رسانده بود، با شکست های متعدد در فصل جاری روبرو شد. تیم بی انگیزه و خالی از مهره ژاردیم آن قدر به نتایج ضعیفش ادامه داد تا مالکان روس موناکو او را اخراج کردند. پس از آن نام تیری آنری، مربی تیم ملی بلژیک برای حضور روی نیمکت ورزشگاه لویی دوم مطرح شد.

آنری که در تابستان پیشنهاد دیگر باشگاه فرانسوی، بوردو را رد کرده بود نتوانست در مقابل درخواست موناکو ایستادگی کند و به موناکو بازگشت. او که دوران بازیگری اش را در موناکو آغاز کرده بود، تصمیم گرفت دوران مربیگری اش را نیز در این باشگاه ثروتمند آغاز کند. نخستین تجربه تیری روی نیمکت موناکو، باخت 1-2 مقابل استراسبورگ بود. پس از آن با دو تساوی مقابل بروخه و دیژون دوباره روند شکست های موناکو آغاز شد. او ابتدا با یک گل به استاد رمس باخت و سپس در لیگ قهرمانان اروپا شکست سنگینی مقابل یاران کاوه رضایی را تجربه کرد. شکست 0-4 مقابل پاریسن ژرمن موناکو را وارد بحران تازه ای کرد. بحرانی که قرار بود با تیری آنری حل شود، حالا پیچیده تر شده است. شکست خانگی مقابل صدرنشین لیگ فرانسه، موناکو را با هفت امتیاز در جایگاه نوزدهم جدول نگه داشت.

موناکو با ژاردیم و آنری، در شانزده رقابت پیشین خود به پیروزی نرسیده است. قهرمان سابق فرانسه در صورتی که در پایان فصل جاری از سطح نخست فوتبال فرانسه سقوط کند، با افت ارزش باورنکردنی مواجه خواهد شد. اتفاقی که با توجه به فروش بازیکنانی با ارزش بیش از ششصد میلیون یورو، غیرممکن نیست.

43 43

کد خبر 824351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =