آژانس انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان‌های بین‌المللی در وین، با اعلام انتشار سیزدهمین گزارش مدیرکل آژانس در خصوص راستی آزمایی اجرای برجام، گفت، این گزارش بار دیگر پایبندی ایران به تعهداتش در برجام را تائید کرد.

به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی گفت: در این گزارش تصریح‌ شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.
سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار کرد، این گزارش تصریح می‌کند، آژانس مشکلی در فرایند بازرسی‌ و دسترسی به سایت‌های مربوطه نداشته است.
نماینده دائم کشورمان با تأکید بر اینکه برخلاف رفتار آمریکا، ایران رفتار مسئولانه‌ای اتخاذ و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است، افزود: همان‌گونه که مکرراً اعلام ‌شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب، تضمین کنند.
در این چارچوب، غریب آبادی خروج یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال فرا سرزمینی تحریم‌های این کشور که به‌موجب برجام رفع شده بودند را مغایر قطعنامه 2231 شورای امنیت خواند و آن را نادیده گرفتن و بی‌احترامی به نظرات و دیدگاه‌های جامعه جهانی تلقی کرد.

49311

کد خبر 824425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
    0 0
    امروزه نه آژانس اتمی ،نه اتحادیه اروپا ،نه شورای امنیت ملی هیچ کس و هیچ چیز قادر به مبارزه با ظلم و ستم امریکا و همپیماناش به مردم ایران ، یمن ،عراق ،افغانستان و ....نیست.‌قانون جنگله. همشون ناتوان از اقدام عملی بدای حمایت از مردم ماهستند.