پوران درخشنده از یک دروغ درباره تحریم‌ها پرده برداشت

روزنامه ایران نوشت: پوران درخشنده با اشاره به دور تازه تحریم‌ها می‌گوید: کاملاً مشخص است که تحریم‌ها اثر دارد و آثار آن درباره مسائلی همچون دارو و غذا کاملاً مشهود است. دارو برای هر فرد بیماری یک نیاز فوری و حیاتی است و محروم کردن افراد از دارو حرکتی کاملاً غیرانسانی است و رفتار ترامپ آنقدر غیرانسانی است که حتی در داخل کشور امریکا گروه‌های بسیاری با این تصمیم وی مخالف هستند.

کارگردان «زیر سقف دودی» گفت: من به دلیل نوع فیلم‌هایی که می‌سازم؛ مسائل اجتماعی را رصد می‌کنم و شاهد هستم که در ماه‌های اخیر در بحث دارو، بیماران مشکلاتی دارند. دولت امریکا در ظاهر اعلام می‌کند که دارو شامل تحریم‌ها نیست اما در عمل اجازه ورود دارو را نمی‌دهد یا در راه ورود آن سنگ‌اندازی می‌کند. همین مسأله نشان می‌دهد که رفتار دولت امریکا ضد و نقیض است.

درخشنده که همواره دغدغه ساخت فیلم‌های اجتماعی را دارد، اضافه می‌کند: تقریباً هر فردی که این روزها به خارج از کشور سفر می‌کند از طرف دوستانش تقاضا دارد تا دارو بیاورد و اینکه گفته می‌شود دارو و غذا شامل تحریم نیست، دروغ است و اصلاً اینطور نیست که واردات دارو و غذا به ایران آزاد باشد.

کارگردان «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» افزود: نمی‌توان کشور یا کشورهایی را تحریم و از حقوق اولیه محروم کرد و بعد دم از حقوق بشر و اهمیت آن در جهان زد. درخشنده با اشاره به اینکه باید اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانیم، از کمپین همصدایی دربرابر تحریم حمایت کرد و افزود: حرکت‌های بیرحمانه ترامپ امروز در جهان نیز تقبیح شده و شاهد هستیم که بسیاری از کشورها نه تنها با این تصمیم ترامپ همراهی نکردند بلکه مخالفت نیز کردند. درخشنده ادامه می‌دهد: همه ما باید امروز در داخل کشور کمک کنیم تا مشکلات حل شود و می‌توان با برنامه‌ریزی درست فشارها را کم کرد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 824816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • US ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  31 1
  دارو تحریم نیست. دلالی دارو رو کمیاب کرده
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
   0 1
   برخی از داروها مثل موادی که در طب هسته ای استفاده میشه هیچ نمونه داخلی ندارد و شرکت های خارجی فروشنده با وجودی که تحریم نیستند ولی با توجه به نگرانی هایی که دارند اقدام به فروش نمی کنند. بله شاید به ظاهر تحریم نباشیم ولی عملا تحریم ها در زمینه دارو به شدت تاثیرگذار بوده اند
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  25 0
  حالا بعدا سری به انبارهای ناصر خسرو بزنین بعد. ترامپ کم نداریم.
 • مسعود IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  22 5
  همچین تیتر زدین که پرده برداشت انگار صدتا سند محکمه پسند رو کرده، ایشون فقط نظرشو میگه که اون هم اشتباهه
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
   4 1
   خودشم میدونه اینجوری نیست ولی زندگی خرج داره باید اجازه ساخت فیلم را بگیره
  • ناشناس IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
   1 4
   به نظر من که کاملا درست میگن.
 • DE ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  5 1
  شما اگر ذره ای از سیاست خبر داشتی و یا اخبار را درست مطالعه می کردی متوجه میشدی که چرا دارو گران و کمیاب است . کسی از شما معروف ها نخواسته درباه هر چیزی غلط اندر غلط به نفع نادرستی و ظلم ،اظهار نظر کنید و ماله بکشید بر هر دروغ و نامردی .
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  1 8
  احتمالا شاهد حمله گوساله وار ترامپ پرستان به این خبر هستیم