۱ نفر
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
کودک‌آزاری با دریل در زنجان

 ایسنا نوشت:محمد محمدی‌قیداری مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: مادر و دختر نوجوان آسیب‌دیده تا زمان روشن شدن تکلیف، در خانه امن هستند.

 چندی پیش پدر خانواده‌ای در یکی از روستاهای خدابنده، به دلایلی نامعلوم دختر نوجوانش را مورد ضرب و شتم قرار داد و زانوی او را با دریل سوراخ کرد. این در حالی است که متاسفانه پدر خانواده بعد از چنین اقدامی، دختر نوجوان را به بیمارستان انتقال نمی‌دهد و او را با دردی آزاردهنده چند روز در خانه حبس می‌کند. اما همسایه‌ها صدای ناله‌ها و ضجه‌های این دختر دانش‌آموز را می‌شنوند او را در حالی که از درد به خود پیچیده بود، پیدا می‌کنند.

محمد محمدی‌قیداری در این رابطه، در خصوص اقدامات بهزیستی اظهار کرد: زمانی که دختر نوجوان از بیمارستان ترخیص شد، به همراه مادر و برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی با دستور دادستان به خانه امن زنجان منتقل شدند و در واقع مقرر است که تا زمان روشن شدن تکلیف در این مرکز نگهداری شوند.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر پدر خانواده در زندان به سر می‌برد و بهزیستی، احقاق حقوق دختر آسیب‌دیده را از طریق پزشکی قانونی پیگیری می‌کند. البته بهزیستی در وهله اول به دنبال روزنه‌ای می‌گردد تا بین پدر و سایر اعضای خانواده صلح برقرار کند و برای دست‌یابی به این منظور همه جوانب را بررسی می‌کند.

وی افزود: در صورت لزوم، پدر بعد از آزادی از زندان تحت مشاوره‌های تخصصی قرار گرفته و از نظر روحی ارزیابی می‌شود تا در صورت برقراری صلح و سازش با اعضای خانواده، جلوی مشاجرات و ضرب و شتم‌های احتمالی گرفته شود؛ در واقع این‌که از پدر تعهد گرفته شود و مادر و دختر به محل زندگی خود بازگردند تا حد زیادی بستگی به نوع برخورد پدر بعد از آزادی دارد.

46

کد خبر 824916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کارن IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  8 0
  مگر دیوانه هستند که میخواهن مادر و دختر را باز به دست همچین موجود وحشی نامتعادلی بدهند. والا دیوانگی هست اگر اینکار را بهزیستی انجام بده . باید همچین موجود شروری تا ابد زندان بمونه و خانواده تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی و یا فامیل قرار بگیرند. خواهش میکنم منتشر کنید تا مسولین ذیربط بخوانند .
 • پریناز رحیمی IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  4 2
  واقعا ً جای تاسف داره و اون هم در شهری که از مراکز گردشگری و پایتخن عزاداران حسینی هستش
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
  10 0
  صلح دیگه چیه؟ با اینکه یک مرد هستم ولی از این حقوق نابرابری که برای مردان لحاظ میشه متنفرم. عقل یک بچه هم میتونه تشخیص بده که این مرد هیچگاه نباید در کنار خانواده اش قرار بگیره. اونوقت قاضی ...