نماینده مردم تبریز: داشتن وکیل در محاکم اجباری شود

مهر نوشت: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: داشتن وکیل در محاکم باید اجباری شود چراکه وکیل یکی از ارکان محکمه است نه مزاحم.

 محمد حسین فرهنگی ظهر امروز پنج شنبه در دومین روز از سی و یکمین همایش اتحادیه کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور که در تبریز درحال برگزاری است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل برای بررسی پیشنهادات وکلا را دارد و باید مشکلات آنها حل شود.

وی با بیان اینکه شاهد تعارض کانون وکلا با مرکز مشاوران دادگستری هستیم، گفت: این نیز یکی دیگر از مشکلات موجود است که باید حل شود. باید طرح ها و لوایحی برای رفع مشکلات کنونی کانون های وکلا ارائه شود.

فرهنگی با تاکید بر اینکه برگزاری این همایش باید فرصتی برای حل مشکلات باشد، افزود: در این خصوص باید کارگروهی ویژه تشکیل شود و با همکاری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به یک جمع بندی در خصوص مسائل رسید و افق روشنی به جامعه وکلا ارائه کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس همچنین با بیان اینکه جایگاه وکالت در نظام قضایی کشورمان شایسته نیست، گفت: باید در این خصوص چاره اندیشی شود. برای بهبود وضعیت کنونی وکالت باید کانون های وکلا و دستگاه قضایی به جمع بندی برسند.

وی با بیان اینکه قانون مربوط به صندوق حمایت از وکلا نیز قدیمی است، گفت: باید تلاش شود با وحدت رویه و تجدید نظر همراه با برگزاری نشست های هم اندیشی بین کانون های وکلا و مراکز دیگر به سمتی رفت که کار وکالت را در نظام جاری کشور هماهنگ کنیم.

2929

کد خبر 825249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =