۳ نفر
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

روسای فدراسیون‌ها مشمول قانون هستند

خدادادی: تنها در یک دستگاه ۲۵۰۰ بازنشسته وجود دارد

جایگزین افراد بازنشسته بر اساس مکانیزم مشخص انتخاب می‌شوند نه رانت و سفارش
خدادادی: تنها در یک دستگاه ۲۵۰۰ بازنشسته وجود دارد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اینکه اعلام می‌شود ۱۵۰ یا ۲۰۰ نفر مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شود قطعا آمار صحیحی نیست. بر اساس اطلاعاتی می‌توانم بگویم تنها در یک دستگاه بیش از ۲۵۰۰ نیروی بازنشسته وجود دارد.

سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره آمار افرادی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند به خبرآنلاین گفت: متاسفانه تا بحال آمار دقیقی از بازنشستگانی که این قانون شامل حال‌شان می شود منتشر نشده است اما اینکه اعلام می‌شود ۱۵۰ یا ۲۰۰ نفر قطعا آمار صحیحی نیست. بر اساس اطلاعاتی که ما داریم این تعداد خیلی بیشتر از این حرف‌ها است و می توانم بگویم تنها در یک دستگاه بیش از ۲۵۰۰ نیروی بازنشسته وجود دارد. بنابراین آمار بالاست اما اینکه دقیقا چند نفر است نه در کمیسیون به نتیجه ای رسیدیم و نه دستگاه ها رسما اعلام کردند.

او در پاسخ به این سوال که چرا بعد از تصویب این قانون بسیاری به دنبال راه فرار هستند گفت:  وقتی یک قانونی مصوب می‌شود برای همه لازم الاجرا است اما این قانون یک ویژگی دارد و آن اینکه اگر در دستگاهی این قانون اجرا نشود دستگاه‌های نظارتی می‌توانند علیه آن مدیر شکایت کنند. من فکر می‌کنم دستگاه‌ها دارند قانون را اجرا می‌کنند و مقاومتی ندیدیم و تا جایی هم که اطلاع داریم احکام هم صادر شده است.

او افزود: رئیس سازمان بازرسی کل کشور هم اعلام کرده است که بازرسی انجام میشود و مقاومتی در اجرای قانون نمی بینیم.

خدادادی در پاسخ به این سوال که برخی مدیران مثل آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفته است این قانون شامل حال ما نمی‌شود گفت: همه  روسای فدراسیون های فوتبال مشمول این قانون می شوند و در حال اجرا هم هست من در جریان هستم که وزیر ورزش برای بسیاری از روسای فدراسیون ها  سرپرست تعیین کرده است و اگر یکی  دو مورد هنوز باقی مانده یکی به این علت است که هنوز فرصت وجود دارد و دوم آنکه برخی فدراسیون ها به علت اهمیت با کمی تاخیر این کار را انجام می دهند اما در نهایت مقاومتی وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه پس از خالی شدن پست‌هایی که در دست بازنشستگان بوده‌است چه کسانی قرار است جایگزین شوند و چقدر احتمال اعمال نفوذ و استفاده از رانت در پروسه جایگزینی وجود دارد گفت: جایگزین‌ها تنها بر  اساس نظر اشخاص انجام نمی‌شود بلکه مکانیسم خاص خود را دارد یک مدیر کل یا معاون وزیر با رانت و سفارش نمی تواند وارد سیستم شود بلکه این افراد باید بر اساس سابقه و از مجموعه همان ارگان انتخاب شوند. اینطور نیست که یک نفر از بیرون با سفارش به یک سمت برسد.

۲۹۲۱۶

کد خبر 825340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  30 0
  چه خوب بود شاغلین چند شغله هم تک شغله میشدن
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
   1 0
   انوقت اقای حداد عادل تکلیفشان چه شود یا بهتر از بگوییم تکلیف شغل هایشان چه می شود؟
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  22 0
  متاسفانه قانون شما ناقص تصویب شد الان دادستان دیوان محاسبات اعلام کرد بازنشسته می توانند بصورت پاره وقت ویا ساعتی 1/3 کارمند حقوق درافت کنند قانون را اصلاح کنید الان درسازمان بازرسی کل کشور به همین صورت 100 نفر مشغول هستند
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  17 0
  خوب در يك جدول نشان دهيد كه در هر وزارتخانه و يا سازمان چه تعداد بازنشسته مشغول بكار هستند
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  23 0
  صدا و سیما هیچ کس نرفته !!!!
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  28 0
  خدا کند قانون هرچه سریعتر بدون کم و کاست و بدون پارتی بازی اجرا شود.
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  7 0
  واله سازمان ما کسی نرفته کاش نظارت بکنند تک تک سازمانها رو
 • کارمند IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  1 0
  در سازمان میراث فرهنگی کشور هم هیچ بازنشسته ای نرفته و الحمدالله همه مشغول خدمت هستند.
 • AT ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
  1 0
  واقعا این قانون قراره برای همه سازمانها اجرا بشه؟ باورم نمیشه چرا؟