۵ نفر
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۱

ایران نوشت:بارش باران در سه روز گذشته (چهارشنبه تا جمعه) در بسیاری از استان‌های جنوب و جنوب غرب کشور کولاک کرد و در برخی از ایستگاه‌ها میزان بارش از ۱۰۰میلیمتر گذشت و سه رقمی شد.

«احد وظیفه» مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور میزان بارش‌ها در این مدت را بسیار مناسب اعلام کرد و افزود: جبهه گرمی که از روز چهارشنبه از جنوب غرب و غرب به کشور وارد شده بود موجب بارش قابل توجهی در برخی از استان‌ها مانند خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و استان‌های حاشیه خلیج فارس شد.

وی با اشاره به اینکه بارش مداوم از ویژگی‌های جبهه‌های گرم است تصریح کرد: به همین دلیل در ایستگاه حسینیه خوزستان در ۷۲ساعت۱۲۱ میلیمتر، یاسوج، کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۹ میلیمتر، سی سخت کهگیلویه و بویراحمد۱۱۷ میلیمتر، بدره ایلام ۱۱۷ میلیمتر و در کوهرنگ که سرچشمه رودخانه زاینده رود به شمار می‌رود ۱۱۴ میلیمتر بود. در این مدت همچنین در پایتخت ۱۵میلیمتر، آبعلی ۴۱میلیمتر و دماوند ۱۵ میلیمتر بارش داشته‌ایم.

وظیفه همچنین از ورود جبهه جدید بارشی از اواخر شب گذشته خبر داد و تأکید کرد: این جبهه سرد امروز شنبه موجب ریزش باران نسبتاً شدید در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، مناطق شرقی خوزستان و سواحل بوشهر می شود. این جبهه تا اواسط هفته در کشور فعال است و از اواخر هفته باید منتظر جبهه جدید بارشی باشیم. وی خاطرنشان کرد: از امروز شنبه در بیشتر استان‌های کشورباید شاهد افت نسبی دما باشیم.

۲۳۲۳۱

کد خبر 825513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =