۰ نفر
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱

اجرای طرح کتاب‌فروشی به وسعت کردستان

آغاز ثبت نام طرح پاییزه کتاب
اجرای طرح کتاب‌فروشی به وسعت کردستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از مشارکت ۳۵ کتاب فروشی سنندج در راستای اجرای طرح کتاب‌فروشی به وسعت ایران خبر داد و گفت: این طرح در راستای طرح های حمایتی از کتاب‌فروشان سراسر کشور اجرا می شود.

جلال قلعه شاخانی در گفتگو با خبرآنلاین اظهار کرد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتاب‌خوانی، همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: در این طرح کتاب‌فروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت‌نام در سایت خانه کتاب ketab.ir و تایید، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با ۲۰ درصد تخفیف به خریداران بفروشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از مشارکت ۳۵ کتاب فروشی سنندج در راستای اجرای طرح کتابفروشی به وسعت ایران خبر داد و گفت: کتاب‌فروشی های احمدی، پیام، نوروزی، کردستان، گاج، چکاوک، کتاب شهر، حرمین، امیرکبیر، میدیا، گوران، مستوره اردلان، شهرکتاب، یاران، دانشمند، آراس، دانشجو، ویستا، نیشتمان، فرهنگ، آمیار، کتاب هفت، زاهدی، احدی، حمید، سعدی، شیخی، احمدی چیستا، کلام،امام غزالی، پیشوا، نالی صادق و ژیرا از جمله کتابفروشی های سنندج هستند که این طرح را اجرا می کنند.

وی در خصوص تاثیر این طرح بر رونق کتابفروشی ها گفت: تفاوت این طرح از طرح های دیگر این است که باعث می شود خریدار کتاب به کتاب‌فروشی مراجعه کند و به نوعی آشتی مجددی بین خریدار کتاب و کتاب‌فروشی ها ایجاد می کند.

قلعه شاخانی همچنین با اشاره به آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در طرح پاییزه کتاب، عنوان کرد: طرح پاییزه کتاب با شعار «حال خوش خواندن در پاییزه کتاب» دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌هاست.

وی با بیان اینکه این طرح از ٢٤ آبان در شهرستان‌ها آغاز شده و تا ٤ آذر ادامه دارد، افزود:  کتابفروشان سراسر کشور می‌توانند از امروز (۲۴ آبان‌ماه) با مراجعه به سایت خانه کتاب به نشانی ketab.ir در دومین «پاییزه کتاب» ثبت نام کنند.

قلعه شاخانی همچنین گفت: طرح پاییزه کتاب از دوم آذرماه همزمان با روز کتاب‌گردی در کتابفروشی‌های عضو طرح آغاز  و تا ۲۲ آذرماه در مراکز استان‌ها و ۲ دی در شهرستان‌ها اجرا می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: در دومین طرح پاییزه کتاب خریداران می‌توانند در چند نوبت و از چند کتاب‌فروشی، کتاب‌های عمومی را با ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

وی برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه، اهدای کتاب به مناطق روستایی و نواحی منفصل شهری سطح استان، تقدیر از فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی، رونمایی از تازه های نشر و برگزاری برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی با موضوع کتاب با همکاری باشگاه های کتابخوانی را از جمله برنامه های پیش بینی شده گرامیداشت هفته کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اعلام کرد.

۴۶

کد خبر 825730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =