سردار رحیمی: ۲۰ هزار معتاد متجاهر بلامکان در تهران داریم

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به عملکرد ماموران مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گفت: ماموران این مرکز در ۷۰ درصد موارد زیر ۷ دقیقه در محل حادثه حضور می یابند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در نشست صمیمانه با مشاوران نخبه جوان تهران، با تاکید بر این که در فضای عمومی جامعه یک سری مسائل باید از سوی همه رعایت شود و قانون مداری امری مهم است، گفت: آزادی این نیست که هر کسی هر کاری دلش خواست انجام دهد، بلکه آزادی باید در چارچوب قانون باشد و حقوق دیگر شهروندان نیز رعایت شود.

وی به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس در ارتباط با مردم اشاره و بیان کرد: امروزه بر اساس آمارهای موجود، بهترین امنیت در کل دنیا متعلق به شهر تهران است.

رئیس پلیس پایتخت، با تاکید براین که پلیس مسئول نگهداری، تثبیت و تعمیم امنیت در جامعه است، عنوان داشت: نگاه ها باید عمیق تر و وسیع تر به وضع کنونی باشد، چرا که مامور معذور نداریم بلکه ماموران ما مسئول هستند.

سردار رحیمی با اشاره بر اینکه برای لحظه لحظه امنیت تهران وقت می گذاریم گفت: نمره قبولی پلیس پایتخت را مردم می دهند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه به عملکردهای پلیس راهنمایی و رانندگی در بحث مدیریت ترافیکی اشاره کرد و گفت: برای اعمال مدیریت خوب مستلزم زیرساخت های کلان هستیم.

سردار رحیمی، همچنین به عملکرد پلیس تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ اشاره و تصریح کرد: این پلیس نو پا است و از طرفی حجم کوچ مجرمان سنتی به فضای مجازی بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده که اقدامات مناسبی در این خصوص به مرحله اجرا درآمده؛ پلیس تولید و تبادل اطلاعات تهران آماده دریافت شکایت شهروندانی است که به نحوی در فضای مجازی دچار مشکل شده اند.

وی به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر تهران بزرگ اشاره کرد و عنوان داشت : ۲۰ هزار معتاد متجاهر بلامکان در شهر تهران داریم که پلیس با تمام توان به جمع آوری آنها پرداخته اما با توجه به ظرفیت های محدود نگهداری معتادان، این مسئله با مشکل روبه رو شده است.

این مقام انتظامی همچنین به اهمیت وجود دوایر اجتماعی در کلانتری ها اشاره و تاکید کرد: با توجه به فعالیت های مهم این دایره در کلانتری ها، بیش از ۴۰ درصد پرونده های متشکله در کلانتری ها با توجه به وجود این دوایر به مصالحه ختم می شود و طرفین دعوی، به جای حضور در دادگاه ها و دادسراها، در همان محل با هم مصالحه می کنند که این امر نشان از اهمیت کار دایره اجتماعی در کلانتری ها دارد.

سردار رحیمی با اشاره به این که امنیت مردم در اولویت کارهای پلیس است، گفت: ایجاد اعتماد بین مردم و پلیس اهمیت ویژه ای دارد و باید بیشتر شود، چرا که پلیس متعلق به مردم و خدمتگزار مردم است.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر به کارگیری همیاران پلیس از قشر نوجوان و جوان، گفت: ارتباط خوبی بین نسل جوان و نوجوان با پلیس برقرار شده و این ارتباط می تواند در بخش های مختلف خصوصا در کلانتری ها و پلیس های تخصصی بیشتر شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان به عملکرد ماموران مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اشاره کرد و با عنوان این که ماموران این مرکز در ۷۰ درصد موارد زیر ۷ دقیقه در محل حادثه حضور می یابند، تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و تحولات صورت گرفته در امر "مکنا"،   فضای کلانتری ها بهبود بیشتری یافته و وضعیت مناسب تر شده است.

۴۶۲۳۱

کد خبر 826628

برچسب‌ها