آلودگی هوا مهدکودک های البرز را تعطیل کرد

ایرنا نوشت:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت که بر اساس تصمیم گیری کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، تمام مهدکودک های البرز فردا پنجشنبه تعطیل است.

فردین حکیمی گفت: طبق پیش بینی هواشناسی استان آلودگی هوا فردا در البرز استمرار دارد.
وی افزود: با اعلام تعطیلی مهدکودک ها، تدابیر لازم برای مرخصی مادران شاغل دارای فرزند مهدکودکی نیز اتخاذ شده تا مشکلی در این خصوص برای مادران و کودکان پیش نیاید.
حکیمی بیان داشت: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان و با توجه به شرایط پایداری و سکون هوا هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط ناسالم برای تمام گروه ها می باشد.
وی افزود: اکنون شاخص کیفیت هوا در شهرستان های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد و فردیس به ترتیب 155، 160، 165 و 166 است، از این رو توصیه می‌شود، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از منزل خارج نشوند و فعالیت های خود را به حداقل برسانند و سایر افراد نیز از فعالیت های طولانی و سنگین در خارج از منزل اجتناب کنند.
حکیمی ازمردم خواست در این وضعیت از هرگونه فعالیت آلاینده مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرپاشی و غیره خودداری کنند.
وی همچنین استفاده از ماسک استاندارد مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای افرادی که بیشترین زمان مواجهه با آلودگی هوا را دارند، توصیه کرد.
همچنین استفاده از خودروهای عمومی و کاهش سفرهای درون شهری با ستفاده خودروی شخصی برای کاهش آلودگی هوا توصیه می شود.
از ابتدای امسال تاکنون 12 روز هوای البرز در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.
ادارات البرز روزهای پنجشنبه تعطیل نیست ضمن آنکه مهدهای کودک درشرایط عادی این روز فعالیت دارند.

46

کد خبر 826908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =