توانایی هوشمندسازی سطوح اشیای مختلف با «هایپرسورفیسز»

ایسنا نوشت: یک دستگاه موسوم به "هایپرسورفیسز"(HyperSurfaces) توانایی هوشمند سازی سطوح اشیای مختلف را دارد و سازنده آن، این کار را از درب یک خودرو شروع کرده است.

در سال ۲۰۱۲، "برونو زامبورلین" یک دستگاه کوچک را ابداع کرد که می‌توانست هر سطحی را به یک ابزار موسیقی تبدیل کند. سپس با انجام برخی اصلاحات و توسعه‌ها، در سال ۲۰۱۴ شرکت خود را تاسیس کرد.

وی اکنون دستگاه جدید خود موسوم به "هایپرسورفیسز" را که از نام استارتاپ جدیدش وام گرفته ساخته است که به نیروی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین متکی است و می‌تواند هر شیء متشکل از هر ماده‌ای را در هر شکل و اندازه‌ای به یک رابط کاربری تبدیل کند.

یک میز آشپزخانه چوبی را تصور کنید که می‌تواند برای کنترل نور یا دمای آشپزخانه استفاده شود. کفپوشی که می‌تواند تعیین کند که آیا کسی که وارد خانه شده یک گربه است یا دزد. یا سطح دربی که به یک رابط کاربری بزرگ تبدیل شده و یا رو دری درب خودرو که به عنوان یک تنظیم کننده بدون دکمه عمل می‌کند. این‌ها تنها بعضی از نمونه‌هایی است که از این سیستم جدید برمی‌آید.

این فناوری، سنجش ارتعاش را با الگوریتم‌های شبکه عصبی در حال اجرا بر روی میکروتراشه‌های اختصاصی ترکیب می‌کند. یعنی ارتعاشات حاصل از لمس یا ضربه کاربر بر روی سطح را به شکل هوشمند پردازش می‌کند.

زامبورلین در همین خصوص گفت: هر بار که ما با یک شیء ارتباط برقرار می‌کنیم، الگوی ارتعاش مشخصی را ایجاد می‌کنیم که توسط حسگرهای اختصاصی همراه با الگوریتم‌های ثبت شده تشخیص داده می‌شوند و می‌توان آنها را به دستورات دیجیتال تبدیل کرد.

تمام پردازش داده‌ها در زمان واقعی بر روی تراشه انجام می‌شود، به این معنی که وقتی یک مدل در حال استفاده در سیستم بر روی تراشه بارگذاری شود، بدون نیاز به دسترسی به سیستم‌های خارجی مانند پردازش داده‌ها، در فضای ابری کار می‌کند.

شرکت هایپرسورفیسز می‌گوید که قصد دارد انقلابی در نحوه زندگی ما و ترکیب جهان داده‌ها در هر شیء اطراف ما به وجود بیاورد. لوازم الکترونیکی مصرفی، اینترنت اشیا، حمل و نقل، واقعیت افزوده، امکانات هوشمند، همه این حوزه‌ها به طور بالقوه برای همیشه تغییر می‌کنند.

۵۶۵۶

کد خبر 826935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =