برانکو در کنفرانس خبری؛ از تأیید پیشنهادهای خارجی تا حمایت از کاپیتان‌ها

سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل تراکتورسازی حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در آستانه دیدار حساس عصر یکشنبه تیم های پرسپولیس و تراکتور در ورزشگاه آزادی، برانکو ایوانکویچ سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از این دیدار حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

برانکو در ابتدا گفت: حضور این تعداد از خبرنگاران و رسانه‌ها اهمیت بازی فردا با تراکتورسازی را نشان می‌دهد. در کنار احترام به تمام باشگاه‌ها، باید بگویم ما سه دربی بزرگ داریم. بازی با استقلال، رقیب سنتی‌مان، تراکتورسازی و سپاهان، سه دربی ما هستند. ما از برگزاری هر سه بازی خوشحال هستیم، چون دقیقاً بابت این بازی‌های زیبا و هواداران و مردمی که بازی‌ها را تماشا می‌کنند، فوتبال زیبا می‌شود.می‌دانیم که تراکتورسازی با یک جو هیجانی که در تبریز به وجود آوردند به تهران می‌آید. دلیل آنهم این است که دیدید در بازی با سپیدرود چه تعداد هوادار داشتند و ورزشگاه پر شده بود. هواداران تراکتورسازی برای آنها و هواداران ما برای ما می‌آیند و فرقی نمی‌کند ورزشگاه چگونه باشد، اما جوی عالی و فوق‌العاده را خواهیم داشت. دیداری که بسیار زیرفشار خواهد بود. طبیعتاً تراکتورسازی به خاطر نتایجی که اخیراً گرفته، مانند ماست. طبیعی بود که نباید از ابتدای فصل همه چیز برای تراکتورسازی خوب می‌شد، چون بازیکنان خود را تغییر داده بودند و هفت خرید جدید داشتند، دو بازیکن اروپایی، شجاعی، دژاگه، حاج‌صفی و سوگیتا که شرایط این تیم را تغییر داده‌اند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: در مورد خودمان باید بگویم که امروز بشار رسن در تمرین ما حاضر شد. همه بازیکنانم شرایط خوبی دارند، به جز ماهینی و انصاری. آنچه باعث خوشحالی من است، همه بازیکنان ما بر کیفیت خود و توان و نیرویی که دارند، واقف هستند. یک مقدار مانده بود که ما قهرمان آسیا شویم و این انگیزه مضاعفی است که بهتر از این باشیم و بعد از آن هم تمام تمرکزمان روی بازی‌های لیگ و جام حذفی باشد.

برانکو در مورد خط دفاعی تیمش بیان داشت: ما همیشه نشان دادیم که خط دفاعی خوبی داریم. هم در لیگ و هم در آسیا و نگرانی از این بابت نیست. کاشیما دو گل به ما زد که هیچ‌کدام موقعیت گل نبود. پیکان هم همین‌طور و روی یک دفع اشتباه گل خوردیم. اشتباه پیش می‌آید و اگر اشتباه نباشد، هیچ وقت در فوتبال گلی به ثمر نمی‌رسد. به خاطر همین است که در دنیا فوتبال را جذاب‌ترین ورزش دنیا می‌دانند.

سرمربی تیم پرسپولیس در مورد جریمه بیرانوند از سوی کمیته انضباطی گفت: من فکر کردم چون خوب دروازه‌بانی کرده، جریمه شده است. هیچ چیز نمی‌تواند ما را به‌هم بریزد. مثلاً اگر قرار بود طبق برنامه پیش برویم، ما اکنون باید با سپاهان بازی می‌کردیم.

برانکو ایوانکویچ ادامه داد: گفتم که اول فصل هم پیشنهاد داشتم. پیشنهادم جدی هم بود، اما هم من و هم کادرفنی‌ام تصمیم گرفتیم در آن شرایط سختی که پرسپولیس داشت باشگاه را تنها نگذاریم. خودمان خواستیم بمانیم و بجنگیم. اکنون هم پیشنهاد دارم، هم از خاورمیانه و هم شرق آسیا، اما تمام تمرکزم روی بازی‌های پرسپولیس است. بازی با تراکتورسازی، سپاهان، ذوب‌آهن و همچنین پارس جنوبی.

برانکو در واکنش به بیانیه دو کاپیتان پرسپولیس و تراکتورسازی مبنی بر اینکه اگر در بازی فردا شعار نژادپرستانه‌ای در ورزشگاه سر داده شود بازی را متوقف خواهند کرد، یادآور شد: ورزش، ورزش است نه اینکه با این اقدام کاپیتان‌ها راضی باشم، بلکه از این کارشان لذت بردم. سیدجلال و شجاعی نشان دادند که کاپیتان و دوستان بزرگی هستند. فوتبال ورزش احترام و بازی جوانمردانه است. این دو مورد از هر چیز دیگری مهم‌تر هستند. به تماشاگران افتخار می‌کنیم، چرا که آنها مقابل کاشیما به همه آسیا و دنیا نشان دادند که هواداران چگونه باید تیم خود را تشویق کنند و رفتارشان در ورزشگاه به چه شکل باشد. انتظار ما این است که فردا هم همین اتفاق در ورزشگاه رخ دهد. هر دو کاپیتان حداکثر توان خود را در زمین به کار خواهند گرفت و طبیعی است که آنها به دنبال پیروزی تیم‌شان باشند. من به آنها بابت این حرکت خوب‌شان تبریک می‌گویم و باید همه بدانیم که فوتبال یک ورزش نشاط‌آور و شاد است. ورزشکاران نیز با رفتارهای‌شان باید الگو و نمونه باشند.

254 251

کد خبر 827508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =