ایران قهرمان پیکارهای جهانی رزم سواره شد

ایرنا نوشت:تیم سوارکاری ایران قهرمان دومین دوره پیکارهای جهانی هنرهای رزم سواره در شیراز شد.

 دراین رقابت ها که شامگاه شنبه در شیراز پایان یافت، بیش از ۴۰ سوارکار از ۱۸ کشور جهان در رشته های کمانگیری روی اسب، شمشیر، نیزه و کاباک با هم به رقابت پرداختند.
در پایان این پیکارها که در باشگاه سوارکاری سلطان شیراز برگزار شد پس از اینکه تیم ایران با ۵۹۵ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد ، تیم لهستان با ۵۱۱ امتیاز دوم شد و تیم فنلاند هم با ۴۳۲ امتیاز عنوان سوم را به خود اختصاص داد.
همچنین در رده انفرادی بزرگسالان نیز سید حسین اسدی از ایران با ۳۴۵ امتیاز نشان طلا را برگردن آویخت، کریستوف نمتی از مجارستان صاحب نشان نقره شد و آنا سوکولسکا از لهستان هم به مدال برنز دست یافت.
در رده سنی زیر ۱۶ سال هم مارتین اوپوکس از فرانسه قهرمان شد، محمدامیر رفیعی و پویا دانشمندی از ایران به ترتیب دوم و سوم شدند.
کشورهای ایران، لهستان، فنلاند، مجارستان، افریقای جنوبی، بلغارستان، ترکیه، جمهوری ایرلند، آلمان، قزاقستان، مالزی، فرانسه، روسیه، رومانی، کانادا، انگلستان، سوریه و هلند دراین رقابت ها شرکت داشتند.
نخستین دوره این رقابت ها سال ۹۶ با شرکت سوارکارانی از کشورهای مجارستان، لهستان، قطر، فنلاند، فرانسه، سوئد، رومانی، بلغارستان، آلمان، کره جنوبی و ایران در شهرستان یزد برگزار شده بود. 

۴۶
 

کد خبر 827618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =