افتتاح دوازدهمین نمایشگاه الکامپ گیلان در ۶ آذر

دوازدهمین دوره نمایشگاه کامپیوتر گیلان از روز سه شنبه ۶آذر کار خود را آغاز می کند و آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان جهت بهره برداری عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه ساعت ۱۵ عصر سه شنبه در محل نمایشگاه های دائمی استان گیلان گفت: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان جهت بهره برداری عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

سید محمد جواد صرفجو با بیان اینکه نمایشگاه امسال در فضایی بالغ بر ۳۷۰۰ متر با بیش از ۱۶۵۰ متر غرفه سازی برگزار می شود اظهار کرد: در مقایسه با سالهای گذشته فضای نمایشگاهی از رشد چشمگیری برخوردار شده است .

او ادامه داد: تعداد غرفه های این دوره بیش از ۵۵ غرفه مجموعه های خصوصی و دولتی می باشد که از فرصت بدست آمده جهت نمایش توانمندیها و دستاوردهای خود استفاده می کنند.

صرفجو تبلور حضور و همکاری موثر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و حمایت های همیشگی استانداری گیلان و مدیر کل محترم ارتباطات و شبکه دولت را نوید بخش همراهی هر چه نزدیکتر نهادهای متولی دولتی استان با بخش خصوصی IT و ICT استان عنوان کرد.

او همچنین حمایت از رشد و شکوفایی مجموعه کسب و کارهای نوپا (استارت اپ ها) را یکی از اهداف سازمان نظام صنفی رایانه ای استان عنوان کرد و گفت: فضای ۱۰۰ متری به این کسب و کارها اختصاص دادیم تا این فعالین نخبه به صورت رایگان ایده ها و محصولات خود را به صاحبان سرمایه و عموم بازدید کنندگان معرفی نمایند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان برگزاری مسابقات رباتیک را یکی دیگر از برنامه های نمایشگاه عنوان کرد و گفت: این برنامه در فضایی ۲۰۰ متری با شرکت تعداد زیادی از شرکت کنندگان استانی و کشوری در رشته های ربات جنگجوی سنگین و ربات جنگجوی دانش آموزی برگزار می شود.

او افزود: همچنین برگزاری جشنواره ابتکارات و اختراعات از دیگر رویدادهای جانبی نمایشگاه سال ۹۷ به حساب می آیند.

صرفجو در پایان اظهار کرد: با همت کمیسیون نرم افزار سازمان نصر گیلان مسابقات برنامه نویسی با عنوان کد پلاس نیز تدارک دیده شده که پس از داوری و انتخاب برندگان این مسابقه جوایز نفیسی به آنان اهدا خواهد شد

46

کد خبر 827696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =