معاون سازمان هلال احمر: گزارشی مبنی بر فوت در زلزله کرمانشاه اعلام نشده است

 ایرنا نوشت: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از مصدومیت ۶۳۴ نفر در زلزله شب گذشته کرمانشاه خبر داد و گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر فوت ناشی از این زلزله اعلام نشده است.

شاهین فتحی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی سازمان امداد و نجات با اعلام این خبر گفت: ۸۷ تیم عملیات ارزیاب در مناطق زلزله زده حضور دارند و تاکنون ۱۵۰ روستا ارزیابی شدند.

وی با بیان اینکه پنج فروند بالگرد نیز از استان های معین آماده ارائه خدمات در صورت نیاز هستند، افزود: بافت فرسوده برخی از روستاها بین ۵ تا ۶۰ درصد دچار تخریب شده است.

فتحی گفت: بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان ۶۳۴ نفر به دلیل مصدومیت که بیشتر در هنگام فرار رخ داده است، به بیمارستان ها این منطقه مراجعه کردند و بیشتر آنها به صورت سر پایی درمان شدند.
وی درباره تیم های اعزامی گفت: تیم های ارزیاب و تیم های واکنش سریع، آواربرداری، جست و جو، اسکان و تغذیه از استان‌های معین شامل کردستان، همدان، لرستان و ایلام به منطقه سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصر شیرین اعزام شده اند. 

فتحی افزود: علاوه بر استان های معین، استان های زنجان، آذربایجان غربی، مرکزی، چهارمحال و بختیاری و اصفهان در حالت آماده باش قرار دارند که در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند.

معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: بسته های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهانه بارگیری و به مناطق ارسال شده است. دبیرکل و رئیس سازمان امداد و نجات صبح امروز برای بررسی نحوه امدادرسانی عازم کرمانشاه شده اند. 
ساعت ۲۰:۰۷ روز یکشنبه زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله ۱۷ کیلومتری سرپل ذهاب، ۱۸ کیلومتری قصرشیرین و ۳۳ کیلومتری گیلانغرب و ۱۲۷ کیلومتری مرکز کرمانشاه رخ داده است. 
این زلزله به حدی شدید بود که در تمام نقاط استان کرمانشاه احساس شد و بیشتر مردم را به معابر عمومی و پارکها کشاند.

بعد از زلزله ۶.۴ ریشتری تاکنون ۹ پس لرزه بالای ۴ ریشتر هم در این منطقه رخ داده که ۲ مورد آن ۵.۲ ریشتر بوده است.

این زلزله ها پس لرزه زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته محسوب شده اند که در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

زلزله پارسال به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

۴۶

کد خبر 827854

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =