موسوی‌لارگانی: نگرانیم صندوق توسعه ملی به سرنوشت صندوق ذخیره ارزی مبتلا شود

خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید نگرانی هایی وجود دارد که صندوق توسعه ملی به سرنوشت صندوق ذخیره ارزی مبتلا شود.

سیدناصر موسوی لارگانی بااشاره به اینکه سررسید بدهی دولت به صندوق توسعه ملی سال آینده است، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی با 2 رویکرد تاسیس شد، از آنجایی که باید نسل آینده از سوخت های فسیلی سهمی داشته باشند و می دانیم روزی این سوخت به اتمام می رسد مقرر شد از درآمد های نفتی در صندوق توسعه ملی ذخیره شود.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:رویکرد دوم تاسیس صندوق توسعه ملی این بود که پس انداز ارزی برای کمک به بخش خصوصی در راستای توسعه اشتغال فراهم شود، در واقع به بخش خصوصی وام های ارزی اختصاص می یابد تا به رونق اشتغال منجر شود.

نگران این هستیم که سرنوشت صندوق توسعه ملی مثل سرنوشت صندوق ذخیره ارزی شود و زمانی متوجه شویم که دیگر هیچ پولی در صندوق توسعه ملی وجود ندارد، چرا که زمانی صندوق ذخیره ارزی نیز خالی از پول شد.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس دهم شورای اسلامی گفت: وام ارزی صندوق توسعه به شرکت خصوصی داده می شود که در حوزه صادرات غیر نفتی فعال است و با صادرات در واقع ارز آوری دارد.

وی در خصوص برداشت دولت از صندوق توسعه ملی اشاره کرد و بیان داشت: دو سهم 10 درصدی از صندوق توسعه ملی با مجوز رهبری به دولت اختصاص داده شده است، دولت از این دو سهم خود که ریالی است باید در بخش کشاورزی و صنعت استفاده کند.

2929

کد خبر 828074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =