حسین انتظامی در نخستین حضورش در یک محفل سینمایی چه گفت؟

ایسنا نوشت: حسین انتظامی، برای اولین‌بار پس از گرفتن حکم سرپرستی سازمان سینمایی، در یک محفل هنری حاضر شد.

حسین انتظامی، شامگاه پنجم آذر در افتتاحیه‌ جشنواره‌ فیلم مقاومت در تالار وحدت حاضر شد و سخنرانی کوتاهی انجام داد.

متن سخنرانی سرپرست سازمان سینمایی بدین شرح است: «به همه حضار در این آئین و همه فیلمسازان و سینماگران دغدغه‌مند که روشنایی بخش این دوره از جشنواره هستند، خوشامد می‌گویم.

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که تصویر ایثار و حمیت غیرتمندان است در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی که پیروزی عزت و آزادگی است، روایتگر عشق و دلدادگی کسانی است که شجاعت و ایستادگی بر آرمان‌ها را توشه راه خود کردند. روایت هنرمندان مومن و انقلابی از لحظه‌های درخشانی است که مایه ارزش و اعتبار سینمای ایران شده است.

جشنواره فیلم مقاومت ستایشگر تلاش این فیلمسازان در ایران و جهان است که پانزدهمین دوره آن همزمان با هفته بسیج برگزار می‌گردد.

حضور تعداد زیادی فیلم سینمایی، مستند و کوتاه در دوره های گوناگون این جشنواره و نیز آثار سینمایی و غیرسینمایی این دوره از جشنواره که عموماً جزو آثار پرمخاطب سال گذشته و امسال سینمای ایران نیز بوده‌اند نشان از عزم و تلاش سینماگر ایرانی در این عرصه است که به رغم همه مشکلات در این راه با پایمردی وایستادگی توانسته‌اند، برگ‌هایی از این صفحات درخشان را به تصویر کشند و آوازه برخی از آنها از مرزهای ایران فراتر رفته تا آنجا که فیلمسازی با این مضامین به گونه‌ای معتبر و ستایش برانگیز در جهان تبدیل شده است و جشنواره فیلم مقاومت بیش از همه مدیون تلاش این سینماگران است.

آنچه در این میان شایسته توجه است انتظار مشارکت بیشتر نهادهای مسئول و همه کسانی است که دلبسته این راهند تا این آثار با حمایت و کمک موثر آنها ابتدا به گونه‌ای شایسته تولید شوند و سپس به گونه‌ای شایسته به دست مخاطبان تشنه و علاقه‌مند در داخل و خارج از کشور برسد و از این رهگذر به سهم و نقش شایسته خود در تولید و نمایش دست یابد که این انتظار سینماگران انتظاری معقول و به جاست.

برگزاری این دوره را که به همت همه همکارانمان در بنیاد روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرفته به جملگی سینماگران، مشارکت کنندگان و برگزار کنندگان به ویژه عزیزانمان در سازمان بسیج مستضعفین شاد باش می‌گویم.»

۵۷۲۴۳

کد خبر 828086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =