بازار چشم انتظار توزیع گوشی‌های توقیفی

 ایرنا نوشت: «گوشی های توقیفی هفته آینده توزیع می شوند» خبری بود که سی آبانماه از سوی رئیس اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران اعلام شد اما با نزدیک شدن به روز های پایانی این هفته هنوز خبری از توزیع این گوشی ها نیست.

دوم آبان امسال اعلام شد بیش از ۱۲۰ هزار گوشی تلفن همراه که واردکنندگان با وجود دریافت ارز دولتی آن را با نرخ آزاد عرضه کرده بودند از سوی مقام های قضایی توقیف شده است تا به پرونده متخلفان رسیدگی شود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز همان روز اعلام کرد: برای رفع کمبود گوشی تلفن همراه در کشور قرار بود گوشی های توقیفی رفع مشکل و به بازار عرضه شوند که تاکنون این کار عملیاتی نشده است.

«ابراهیم درستی» رئیس اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران ۳۰ آبان امسال گفته بود: رایزنی های انجام شده با مقام های قضایی سبب شد آنها در این زمینه تصمیم های جدیدی اتخاذ کنند و بر همین اساس از این هفته اقدام های لازم برای آزادسازی گوشی های تلفن همراه را انجام داده اند.

به گفته وی، قرار بود از ابتدای ین هفته، گوشی ها وارد بازار شوند اما اکنون و در آخرین روز هفته هنوز خبری از توزیع گوشی های توقیفی نیست.

پیگیری های  از «مهدی محبی» رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران سبب شد تا او پاسخ دهد که «درباره توزیع گوشی های تلفن همراه توقیف شده توسط مقام قضایی اطلاعی ندارم.»

وی افزود: در این زمینه چیزی اعلام نشده است زیرا اگر قرار به توزیع باشد ما نیز در جریان قرار خواهیم گرفت.

یک منبع مطلع در اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران  گفت: هنوز خبری در زمینه توزیع گوشی ها نیست و احتمال دارد امروز(چهارشنبه) اطلاع رسانی انجام شود.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 828477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =