۰ نفر
۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
۲ قاتل شبیه به هم برای یک قتل

ایسنا نوشت: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر که به خاطر شباهت ظاهری شان، شاهدان صحنه جنایت را در شناسایی عامل اصلی جنایت دچار اشتباه کرده بودند، خبرداد.

در تاریخ ۲۳ مهرماه سال ۹۷ از بیمارستان شهید فیاض بخش به کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر اعلام شد که مردی حدودا ۳۵ ساله بر اثر اصابت جسم تیز به ناحیه قفسه سینه به بیمارستان منتقل شده اما با وجود انجام اقدامات درمانی فوت کرده است.

با تأیید خبر اولیه از سوی کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر ، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و برای ادامه  رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که در همان تحقیقات اولیه کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول طی یک نزاع و درگیری در بزرگراه آیت الله سعیدی - محدوده ایستگاه مترو آزادگان به قتل رسیده است .

کارآگاهان با مراجعه به محل جنایت، با شناسایی شاهدان صحنه جنایت به تحقیق از آنها پرداختند  و شاهدان صحنه جنایت در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که جوانی حدودا ۲۵ ساله به خاطر محل پارک خودرو شخصی اش با تعدادی از رانندگان مسافرکش در محدوده ایستگاه مترو درگیر شده و با چاقو ضربه ای به یکی از راننده ها وارد و پس از آن با یک خودرو پراید از محل متواری شده است .

کارآگاهان اداره دهم با انجام تحقیقات میدانی و بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از شاهدان صحنه جنایت و به‌ویژه تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی خودرو پراید قاتل به شماره انتظامی مشخص شدند ؛ با شناسایی محل سکونت جوان شده متواری از محل جنایت بنام "امیرعلی"  ۲۵ ساله در محدوده شهرک ولیعصر ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی پس از ارتکاب جنایت ، از شهر تهران متواری شده است .

با گذشت یک ماه از زمان فرار متهم از شهر تهران کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی اخیرا به تهران مراجعه کرده است  که بلافاصله تحقیقات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه امیرعلی آغاز شد و سرانجام آخرین مخفیگاه وی در شهرک ولیعصر شناسایی و خود وی نیز در تاریخ ۲۱ آبان ماه دستگیر شد .

با دستگیری "امیرعلی" و علیرغم شناسایی وی از سوی تعدادی از شاهدان صحنه جنایت ، وی منکر ارتکاب جنایت شده و به کارآگاهان گفت : برادرم روز جنایت ماشین مرا به امانت گرفته بود . زمانیکه به خانه برگشت بسیار ترسیده بود و گفت که طی یک درگیری ، فردی را با چاقو زده و احتمالا این شخص فوت کرده است ؛ خیلی ترسیده بودم چون ماشین به نام من بود و به همین علت از تهران فرار کردم.

با توجه به اظهارات امیرعلی در معرفی برادر کوچکش به نام "سعید"  ۱۸ ساله  به عنوان عامل جنایت ، کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل سکونت وی در شهرک ولیعصر اطلاع پیدا کردند که او پس از دستگیری برادرش متواری شده است .
در شرایطی که اقدامات پلیسی برای دستگیری سعید در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته بود ، در تاریخ ششم آذرماه با مراجعه به اداره دهم پلیس آگاهی ، خود را به عنوان عامل اصلی جنایت در محدوده ایستگاه مترو آزادگان معرفی کرد و به کارآگاهان گفت : "آنروز به خاطر محل پارک خودرو با تعدادی از رانندگان مسافرکش درگیری لفظی پیدا کرده بودم ؛ ناگهان مرد جوانی از خودرو شخصی اش پیاده شد و بدون آنکه دخالتی در درگیری من با سایر راننده ها داشته باشد ، با چوب دستی که از داخل ماشین خود آورده بود به من حمله ور شد و چندین ضربه به من زد ؛ من نیز با برداشتن چاقو از داخل ماشین ، قصد دور کردن مقتول از خودم را داشتم که ناگهان متوجه شدم یکی از ضربات چاقویی که به سمت او پرتاب کردم، به قفسه سینه اش برخورد کرده و روی زمین افتاد ".

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه رسیدگی به این پرونده ، اقدام به مواجه حضوری میان شاهدان صحنه جنایت و دو برادر کردند ؛ تعدادی از شاهدان امیرعلی و تعدای دیگر سعید را به عنوان عامل اصلی جنایت معرفی کردند که در ادامه، صبح امروز هر دو نفر آنها به شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ منتقل شدند.

۴۲۲۳۸

کد خبر 828530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =