۰ نفر
۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
عکاس سرشناس چینی ناپدید شد

فارس نوشت: لو گوانگ عکاس معروف چینی در شهر ژین‌جیانگ ناپدید شد. او سه هفته پیش توسط نیروهای امنیتی دولتی به دلایلی نامعلوم دستگیر شده بود.

لو گوانگ عکاس معروف چینی در شهر ژین‌جیانگ ناپدید شد. او سه هفته پیش توسط نیروهای امنیتی دولتی به دلایلی نامعلوم برده شده بود. گوانگ بیشتر بخاطر خلق عکس‌هایی از معدن‌چیان، معتادان خیابانی و بیماران ایدزی که روی مجلات متعدد دیده می‌شود، شهرت یافته است.

همسر لو در این مورد گفت: لو در مسافرت در ژین‌جیانگ به‌سر می‌بُرد که تماس ما با او قطع شد. او یک هفته پیش از آن با عکاسی در اورومچی ارتباط داشت و برنامه ریزی کرده بود که با دوستی در استان «سی‌چوان» دیدار کند اما دیگر پس از آن هرگز پیدا نشد.

یکی از دوستان ژو همسر گوانگ در مورد محل نگهداری احتمالی او توسط مامورین امنیتی در استان ژین‌جیانگ خبر داده اما هیچ‌گونه جزئیاتی در این مورد نگفته است. همسر لو که در آمریکا در رشته طراحی هنر درس می‌خواند، اظهار داشت که او هیچ‌ گونه کار غیر قانونی انجام نداده است.

لو اولین جایزه معروف «وورلد پرس» را برای یک سری عکس از روستائیان فقیر چینی که به ویروس اچ‌آی‌وی مبتلا شده و برای زنده ماندن از گرسنگی خون خود را فروخته بودند، دریافت کرد. موضوع عکس‌های او بیشتر مشکلات و معضلات اجتمایی و محیط زیستی بوده که کمتر در رسانه‌های چینی انعکاس داده می‌شوند.

او همچنین جایزه عکاسی «هنری هانن آلمان» و جایزه «نشنال جئوگرافی» را دریافت کرده است.لو همچنین اولین عکاس چینی بود که از سوی بخش دولتی ایالات متحده آمریکا به عنوان بازدید پژوهشی به آمریکا دعوت شد.

منطقه ژین‌جیانگ که این عکاس برای اولین بار به آنجا سفر کرده و درآنجا ناپدید شده چند سالی است که محل نزاع میان مسلمانان اویغور و بوداییان محلی شده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 828584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =