حقوق معوق نیمی از کارگران فولاد اهواز پرداخت شد

فارس نوشت: مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت 2 ماه از حقوق نیمی از کارگران دیپلم و زیر دیپلم گروه ملی فولاد خبر داد و گفت: 2 ماه از مطالبات سایر کارگران نیز تا هفته آینده پرداخت می‌شود.

کریم یاوری اعلام کرد: پیگیری خواسته‌های قانونی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفته تپه و گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تا حصول نتیجه ادامه دارد.

نماینده وزیر کار درمورد موضوع بررسی مشکلات کارگران فولاد و نیشکر ادامه داد: بیش از نیمی از کارگران دیپلم و زیر دیپلم گروه ملی فولاد اهواز براساس دسته ‌بندی انجام شده توسط کارفرما طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دو ماه از حقوق معوق خود را دریافت کردند.

به گفته وی، مابقی کارگران طی هفته آینده دو ماه مطالبات خود را دریافت می‌کنند.

یاوری یادآور شد: کارگران نیشکر هفت تپه نیز 2 ماه از 4 ماه مطالبات معوق خود را طی هفته‌های گذشته دریافت کردند.

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار همچنین گفت: درخصوص سایر خواسته‌های کارگران از جمله تشکیل شورای اسلامی کار یا انجمن صنفی کارگری نیز برای هر دو کارگاه اقدامات لازم در حال پیگیری است.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: با توجه به دستور وزیر برای حل و فصل مشکلات کارگران این دو کارگاه از کارگران می‌خواهیم در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده رسانه‌های بیگانه همچنین دستیابی به باقیمانده مطالبات معوق قانونی خود به محل کارگاه مراجعه کنند و فعالیت کاری این کارخانجات را از سر بگیرند.

17231

کد خبر 828792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =