ماجرای اعطای پنتهاوس ۵۰ میلیون دلاری ترامپ به پوتین چه بود؟

ایسنا نوشت: یک پایگاه اینترنتی آمریکایی ‌به‌ نقل‌ از "منابع مطلع" گزارش داد که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در زمان کمپین ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ پیشنهاد داده بود که یک پنتهاوس در پروژه‌ برج ترامپ در مسکو به ارزش ۵۰ میلیون دلار به ولادیمیر پوتین هدیه داده شود.

پایگاه اینترنتی بازفید، گزارش کرده که دو منبع آمریکایی گفته‌اند مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق ترامپ در جریان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این مساله را با نماینده‌ای از جانب دفتر ریاست جمهوری روسیه مورد بحث قرار داده بود.

در این گزارش آمده است: زمانی که شرکت دونالد ترامپ موسوم به سازمان ترامپ مشغول مذاکره درباره پروژه‌ تاسیس برج ترامپ در مسکو در زمان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با روسیه بوده قصد داشته پنتهاوسی به ارزش ۵۰ میلیون دلار در محل این برج را به ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هدیه کند.

این پایگاه اینترنتی نوشته است که چهار منبع از جمله یک منبع مستقیم مرتبط با این طرح این موضوع را تایید کرده‌اند. دو مقام پلیس آمریکا هم به بازفید گفتند که مایکل کوهن در آن زمان این مساله را با نماینده اعزامی از سوی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین و دبیر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه مطرح کرده بود.موضوع پروژه‌ احداث برج ترامپ در شهر مسکو، محور یکی از پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه مایکل کوهن است که اخیرا اعلام شد او در این پرونده به اتهامش اقرار کرده است. در آن زمان کوهن مسئول مذاکرات به منظور احداث این برج ۱۰۰ طبقه در پایتخت روسیه بود که بعدا کنار گذاشته شد.

کوهن اخیرا در دادگاه آمریکا اقرار کرده که به کنگره درباره این پروژه‌ شهادت دروغ داده است تا از ترامپ و کمپین ریاست جمهوری وی محافظت کند. افشای برنامه‌ریزی سازمان ترامپ برای برقراری روابط مالی مستقیم با رهبر یک کشور "دشمن" آمریکا در اوج رقابت‌های ریاست جمهوری پرسش‌های جدیدی درباره رابطه ترامپ با کرملین به وجود می آورد.

این طرح البته هرگز عملی نشد و مشخص نیست که آیا ترامپ از نیت اهدای این پنتهاوس با خبر بوده است یا خیر.

کوهن در اسناد دادگاهی اقرار کرده است که به صورت منظم ترامپ و خانواده‌اش را در جریان مذاکرات با مسکو قرار می داده است.

ماه مه گذشته بازفید نخستین بار درباره تعاملات پنهانی کوهن به همراه یک شریک تجاری‌اش به نام فیلیکس ساتر با چهره‌های سیاسی و تجاری در مسکو خبر داد.

۲۳۲۳
کد خبر 829085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =