سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که حمایت از دولت لبنان و ارتش این کشور در راستای منافع آمریکا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که حمایت از دولت لبنان و ارتش این کشور در راستای منافع آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری، کویت، فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آمریکا هم‌چنان نسبت به درگیری‌های چند روز قبل بین نیروهای لبنانی و اسرائیلی در جنوب لبنان نگران است.

وی در ادامه افزود:‌ ما هم‌چنان در خصوص ارائه کمک‌ها و برنامه‌های خود با مسئولان لبنان و اعضای کنگره آمریکا بحث و تبادل نظر می‌کنیم. بین مسئولان آمریکایی و لبنانی در زمینه این درگیری‌ها و فهم کامل این مساله مذاکراتی وجود دارد.

وی در ادامه با دفاع از حمایت‌های آمریکا از لبنان اظهار داشت: ما مطمئن هستیم که حمایت از دولت لبنان و ارتش این کشور در راستای منافع ملی ما است و در ثبات منطقه سهم دارد. ما به برنامه‌های خود در حمایت از لبنان ادامه می‌دهیم.

کراولی هم‌چنین تاکید داشت که دولت آمریکا با اعضای کنگره این کشور برای از بین بردن نگرانی‌های این اعضا در زمینه تاثیر گذاردن احتمالی حزب‌الله لبنان بر ارتش این کشور مذاکره می‌کند.

کراولی اظهار داشت که آمریکا با کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه در زمینه راه‌های از سرگیری مذاکرات مستقیم بین طرف فلسطینی و اسرائیلی رایزنی می‌کند.

وی در ادامه افزود:‌ هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا طی روزهای گذشته با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و تونی بلر، نماینده ویژه کمیته چهار جانبه صلح رایزنی کرده است.

کراولی هم‌چنین اظهار داشت:‌ ما نیز با این کمیته مذاکراتی انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم تا در‌یابیم چگونه می‌توان دو طرف را به آغاز مذاکرات مستقیم تشویق کرد.

 

کد خبر 83390

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =