به گزارش مهر:

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از فعالیت مدارس استعدادهای درخشان و جداسازی دانش آموزان نخبه در این مدارس گفت: درست نیست که دانش آموزان معدل بالا را در یک مدرسه جمع کنند بلکه هنر این است که مدارس، معدل دانش آموزان ضعیفتر را در پایان سال به 17 یا 18 برسانند.
حمیدرضا حاجی بابایی گفت: باید در یک کلاس دانش آموزان معدل 19 و 20 و معدل 12 در کنار هم تحصیل کنند چراکه معتقدم این تنوع موجب زیبایی و افزایش سطح علمی کلاسها می شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این هنر نیست که دانش آموزان معدل بالا را که برخی از آنها از وضعیت مالی مناسبی هم برخوردارند و امکان شرکت در کلاسهای خصوصی دارند دور هم جمع کنیم و به آنها درس بدهیم بلکه هنر مدارس این است که دانش آموزان معدل 12 و 13 را جمع کنند و در پایان سال معدلشان را به 17 یا 18 برسانند.

حاجی بابایی با بیان اینکه ایجاد مدارس برای دانش آموزان تیزهوش، تنوع و زیبایی تحصیل را در مدارس از بین برده افزود: در رویکرد جدید به دنبال کاهش تنوع مدارس که در حال حاضر به شکل مدارس عادی، نیمه دولتی، هئیت امنایی، تیزهوشان، غیردولتی، وابسته و... فعالیت می کنند هستیم.

وی با تاکید بر اینکه معلمان باید به گونه ای عمل کنند که تصور متفاوت بودن تدریس در مدارس عادی در مقایسه با سایر مدارس ایجاد نشود تصریح کرد: هم اکنون هیچیک از معلمان، اولیا و دانش آموزان از این تنوع رضایت ندارند و باید به سویی حرکت کنیم که تعدیل مناسبی در تنوع مدارس ایجاد شود.

کد خبر 84333

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =