۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۷

پس از دعوت رییس جمهور از باراک اوباما برای شرکت در مناظره، مجله فارین پالسی راهکارهای پنج‌گانه‌ای را برای شکست احمدی‌نژاد ارایه داده است .

مجله فارین پالسی، با تحلیل رفتار احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ها و مناظره‌های پیشین، ترفندها و تاکتیک‌های مورد استفاده احمدی‌نژاد را تشریح کرده و پنج راهکار مشخص برای مقابله با آن پیشنهاد کرده است. فارین پالسی خاطرناشن کرده که چنین به نظر می‌رسد که احمدی نژاد هراسی از مصاحبه و مناظره ندارد . برداشت عمومی در آمریکا این است که رئیس‌جمهور ایران، شخصیتی بی‌ثبات و منطق‌‌گریز است، اما واقعیت این است که احمدی‌نژاد سیاست‌مداری زیرک و مسلط به تاکتیک‌های مناظره است و بخش عمده‌ای از محبوبیت خود در ایران و به‌خصوص در میان مسلمانان دیگر کشورهای جهان مرهون این ویژگی اوست.به همین دلیل در طول مناظره باید کاملا هوشمندانه و بدون فوت وقت، او را به موضوع اصلی بحث برگرداند»

نویسنده در ادامه می افزاید:مشخص، دقیق و قاطع بودن راهکار پیشنهادی دوم است. در راهکار پیشنهادی سوم، دانش احمدی‌نژاد هدف قرار می‌گیرد: معلومات او را به چالش بکشید. اطلاعاتش را محک بزنید.به دست گرفتن ابتکار عمل، چهارمین راهکار پیشنهادی است. نگذارید او ابتکار عمل را به دست گیرد. در مناظره‌های تلویزیونی، مهم این نیست که چه می‌گویید؛ مهم‌تر از هرچیزی شیوه بیان نکته‌هایی است .و در آخر احمدی‌نژاد همواره از الفاظ و عبارت‌های نیش‌دار و شوخی‌ بهره می‌گیرد تا حریف خود را مغلوب کند. در واکنش‌به شوخی‌های زننده او، با او شوخی کنید. با طعنه و کنایه پاسخش را بدهید.

 

کد خبر 85870

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۵/۲۹
  0 0
  باراک وباما نمی یاد مناظره
 • بابک IR ۰۲:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۵/۳۰
  0 0
  خداهرکس رابخواهدعزت میدهد
 • بدون نام IR ۰۳:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۵/۳۰
  0 0
  اگر اين تعريف‌ها و تمجيدها را آمريكايي‌ها و به صورت اخص فارين پاليسي از سايرين مي‌كرد، الان به هزاران شكل متهم به آمريكايي بودن شده بود.
 • احمد IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  1 0
  بعضي ها در انتخابات سال 88 به نمايندگي از آمريكا تن به مناظره دادند براي هفت پشتشان كافي است مگه اوباما احمق است مسل نوكرهاي داخليش خودش را در انظار مردم دنيا بيش از اين مسخره كند وتن به مناظره بدهد زيرا نتيجه مطمئنا" به لطف خدا مشخص است