افتخاری گفت: در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می‌دهم، و قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.

 بهناز امینی: در تماسی که برای احوال‌پرسی از علیرضا افتخاری داشتیم، بسیار ناراحت بود و گفت: «می‌خواهم بروم. کارهای لازم را هم انجام داده‌ام. دیگر باید بروم...» حالا اما مشخص شده است که او «فرانسه» را برای زندگی انتخاب کرده است. خواننده‌ای که سال‌هاست با صدای دلنشینش آثار محبوبی برای ایرانیان به یادگار گذاشته است و حالا در پس اتفاقاتی شبه‌سیاسی قصد رفتن از وطن را دارد.

یک جشن و چند حاشیه
در روزی که به مناسبت گرامیداشت ارزش و منزلت خبرنگاران در تهران جشنی بر پا شده بود، علیرضا افتخاری هم یکی از مدعوین بود که به روی صحنه رفت. او روی سن بود که رییس جمهور به سمت او رفت و خواننده اشعار سنتی با او دیده‌بوسی کرد.
افتخاری در این باره گفت: رییس جمهور به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم.

ابراز علاقه و ادای رسم ادب، توسط  افتخاری به همین‌جا ختم نشد. آن چنان که همین اتفاق در محافل خبری این چنین نقل شد: افتخاری انرژی بیشتری صرف این ادای احترام کرد. بر اساس گزارش ایرنا، این استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی پس از آن که رییس جمهور را در آغوش کشید، به او گفت: «آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.»

اما افتخاری در گفت و گو با «خبر» این ابراز دوستی را متعلق به همه مردم ایران می‌داند و اصرار دارد که همه مردم ایران را دوست دارد و رییس جمهور را به عنوان فردی از میان همین مردم مورد احترام و ادب قرار داده است.
وی در تایید این ابراز علاقه به هموطنانش، گفت: «همان روز هم، در ادامه این مراسم و در حالیکه که خبرنگارانی از اغلب رسانه‌ها و تنی چند از هنرمندان شاهد بودند، پس از به آغوش کشیدن رییس جمهور، گفتم این حرف را ازروی خودستایی و تکلف نمی‌گویم، بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.»

البته وی در اعتراض به بازتابی که این رفتارش داشته، به آن چه که در پی ابراز دوستی به رییس جمهور، به زبان آورد اشاره‌ای نمی‌کند، اما  همه را نشات گرفته از ابراز علاقه رییس جمهور به موسیقی می‌داند. افتخاری در این مراسم چند قطعه موسیقی در وصف عروج مردان خدا و شهدا به ویژه خبرنگاران شهید خواند، که اساسا برای همین به آن مراسم آمده بود و اتفاقا فضای مراسم را به شدت تحت تاثیر قرار داد و حضار،به ویژه مسوولان و اهالی رسانه از اجرای او استقبال بسیاری هم کردند.

دردسرها آغاز می‌شود

پیرو این مراسم و انتشار اخبار حواشی این اجرای موسیقی، موجی از انتقادها و دلخوری‌ها افتخاری را در بر گرفت، تا جایی که او وادار به عکس‌العمل شد.

علیرضا افتخاری در این باره به «خبر» گفت: «در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می دهم.»

او در این باره توضیح داد: «پس از آن مراسم و مسایل بسیاری که در پی آن پیش آمد، برخوردهای بدی با من و خانواده‌ام صورت گرفت، پیگیری‌هایی که خبرنگاران هم داشتند به نوعی در حادشدن این ماجرا تاثیر داشت. »
وی اضافه کرد: «همین پیگیری‌ها و بی انصافی‌های برخی، ماجرا را برای ما بسیار ناگوار کرد. ناگوار، نه از آن روی که رسم ادب به جا آوردم، بلکه به خاطر برداشت‌های نادرستی که از رابطه من با رییس جمهور شد.»

خواننده «آلبوم قلندر وار» ادامه داد: «چون رسم ادب و حرمت مجلس را به جا آوردم، که جزو فرهنگ و بخشی از مرام ایرانی هاست به هیچ وجه ناراحت نیستم. همان روزها هم به برخی رسانه‌ها که با بی انصافی به ماجرا نگاه می‌کردند گفتم که اگر هر کس دیگری هم به جز شخص آقای احمدی نژاد برای تبادل ادب و ادای احترام به سمت من می‌آمد، همان گونه با او به گرمی مواجه می‌شدم که با رییس جمهور شدم و چه کنم که ایشان کارهای مرا دوست دارد و این تبادل اخلاقی فقط برای موسیقی است.»

رمضان و ربنای شجریان
خواننده موسیقی سنتی کشور در حال مواجهه با بازتاب‌های دیدار با رییس قوه مجریه بود که با پیش آمدن ماه مبارک رمضان و پخش نشدن «ربنا» با صدای شجریان، برخی رسانه‌های خارجی، با تهیه گزارش‌هایی که جهت گیری خاصی داشت، اعلام کردند که در پی حذف این قطعه از صدا و سیما، افتخاری می‌خواهد جایگزین «ربنا» رابخواند و در اختیار صدا و سیما بگذارد.

در این بین، افتخاری در یادداشتی که در «خبرآنلاین» منتشر شد با تکذیب این خبر، یافتن جایگزین برای آن قطعه را نشدنی دانست و با ابراز ارادت به دیگر استاد آواز ایرانی اعلام کرد که مردم می‌توانند از طرق دیگری، به جز شبکه‌های صدا وسیما، این قطعه را در خانه هایشان بشنوند و حتما هم خواهند شنید. البته او در همین یادداشت از رسانه ملی خواست که این قطعه را همچون گذشته با صدای شجریان پخش کند.

او در این یادداشت از برخوردهای سیاسی با هنرمندان نیز ابراز ناراحتی کرده و نوشته بود: چرا باید دنبال دیگرانی باشیم تا این قطعه دلنشین را بازخوانی کنند و چرا از داشته هایمان بهره نمی‌بریم؟ بهتر است که شائبه‌ها را برطرف کنیم و دامن هنر را به سیاست آغشته نکنیم.

این اظهار نظر افتخاری بازتاب‌های جالب توجهی داشت به طوری که خودش در این باره به خبرنگار ما گفت: «این یادداشت که حاوی بخشی از دیدگاه‌های من درباره پرهیز از هر گونه ورود هنرمندان به سیاست و پرهیز مسوولان از نگرش سیاسی به هنرمندان بود، فضای منفی پیش آمده را قدری تلطیف کرد.»

اگر چه خودش می‌افزاید بعد از انتشار این یادداشت برخی از مدیران رسانه ملی در تماس با وی، او را از این بابت و به خاطر اسم بردن از محمدرضا شجریان بسیار سرزنش کرده‌اند، اما به این ترتیب هم ماجرا پایان نیافت.

اجازه سوء استفاده نخواهم داد

او در ادامه گفتگو تصریح کرد: «شب گذشته خبرنگاری از یکی از رسانه‌های بیگانه (voa) با من تماس گرفت و نکاتی را مطرح کرد که به او گفتم من هرگز به ملت ایران، کشور عزیز و مسئولان کشورم پشت نخواهم کرد.»

افتخاری با تاکید بر اینکه هرگز اجازه سوء استفاده و موج‌سواری به رسانه‌های خارجی را نخواهد داد، افزود: «باید خطاب به تمام رسانه‌های داخلی و خارجی که متاسفانه دچار برخی سوء برداشت‌ها شدند بگویم که باز هم در هر کجای دنیا که احدی از آحاد مردم ایران را ببینم، مثل همه سال‌های زندگی‌ام، با اشتیاق تمام به او به عنوان یک هموطن اظهار ارادت می‌کنم؛ چه در ایران باشم و چه در کشوری دیگر.»

او با انتقاد و ابراز گلایه از رییس جمهور و گروه فرهنگی دولت، اظهار کرد: «پس از این پیش آمدها و تبعات بسیاری که برای من و خانواده‌ام به وجود آمد، حتی برای یک بار یکی از اطرافیان متعددی که رییس جمهور دارد، احوالی از ما نپرسید تا حداقل بدانم کارم درست بوده یا نه اما اکنون می‌گویم نه.»

نامه‌ای برای خداحافظی
افتخاری همچنین به «خبر» گفت که قبل از رفتن از کشور حتما نامه‌ای به رییس جمهور و تیم فرهنگی دولت می‌نویسد و گلایه‌هایش را با ایشان مطرح می‌کند.

او به برخی از مفاد این نامه اشاره کرد و گفت: «در این نامه خطاب به رییس جمهور خواهم نوشت که شما حتما در جریان آن چه برای من پیش آمد قرار گرفته‌اید، اما هیچ واکنشی نشان ندادید.»

افتخاری تاکید کرد: برای ایشان می‌نویسم که «شاید شما ما را یکی از حواشی دانستید که به موضوعاتی که پیش آمد توجه نکردید. بر این اساس با چند دهه فعالیت در زمینه حفظ و گسترش موسیقی اصیل و عرفانی ایرانی، به قدری این ماجراها آزارم داد که برای رهایی از آن، کشورم را ترک می‌کنم.»

اوگفت: «در این نامه از رییس جمهور می‌پرسم چطور حتی یکی از دوستان شما هم فرصت نکرد حالی از اینجانب، به عنوان کسی که سال‌ها برای موسیقی اصیل این کشور زحمت کشیده، بپرسد؟ حال آنکه من تنها به خاطر سوء تفاهم‌های ایجاد شده از دیدار با شما تحت فشار قرار گرفتم.» افتخاری تاکید کرد که در این نامه از رییس جمهور می‌خواهد که به جای او خودش جوابگوی مردم باشد.

این هنرمند مطرح موسیقی کشور البته برخی از این نوع رفتارها را تلاش برای حذف خود از عرصه موسیقی تعبیر کرد و خطاب به کسانی که چنین میلی دارند، گفت که به زودی با سفر به فرانسه، به خواسته‌هایشان می‌رسند.

«به خاطر این مسائل که افسردگی مفرطی برایم داشته قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.» او با اعلام این مطلب، تاکید کرد که کارهای سفرش را هم انجام داده و مراحل مربوط به خروج را سپری کرده است. این هنرمند اصفهانی در برابر اصرار خبرنگار ما مبنی بر صبر و تامل در انجام این تصمیم گفت: «اگر خودم هم بخواهم باید شرایط به نفع خانواده‌ام تغییر کند تا بتوانیم بمانیم و ادامه بدهیم.»

افتخاری در پاسخ به اینکه اگر فضا و شرایط به نوعی مناسب شود و مسئولان نیز در رفتار خود تجدید نظر کنند، قید رفتن به خارج از کشور را می‌زنید، قدری مکث کرد و با ناامیدی گفت: «بعید می‌دانم اما باید دید چه پیش می‌آید.»

کم‌لطفی این‌بار از سوی جام‌جم

این هنرمند عرصه موسیقی از رییس سازمان صدا و سیما هم گله کرد و گفت: «در طی سی سال گذشته به قدری آثار مرا بدون اجازه‌ام پخش کرده‌اند که بی حساب است، اما دریغ از اندکی مهر و محبت.»

او خطاب به ضرغامی گفت: «اگر قصدی به جز خدمت به مردم کشورم داشتم، اکنون به خاطر پخش صد‌ها اثرم باید میلیاردها تومان ازآن سازمان مطالبه می‌کردم، اما چون به قصد خدمت و تلطیف روح وروان هموطنانم آثارم را خوانده‌ام، نه تنها درخواستی از سازمان صداوسیما نکردم، بلکه همیشه هم با این عزیزان نهایت همکاری را داشته‌ام. اما گمان نمی‌کردم ایشان هم تا این حد بی‌مهر باشند و توجهی به هنرمندان نداشته باشند و دستمزد سال‌ها همکاری مرا به این نحو وبا کم لطفی فراوان ندهند.»

گفت وگوی خبر با این هنرمند مطرح که طرفداران بسیاری هم در بین مردم دارد، با این آرزو پایان یافت که «ای کاش هنرمندی که بیش از سی‌سال در عرصه موسیقی و آواز زحمت کشیده و به چنین مرحله‌ای رسیده و سرمایه‌ای تکرار نشدنی برای کشور است، بماند و باز هم در کشور خودمان به خلق آثار برای مردم ادامه دهد.»

کد خبر 87183

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 193
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سینا IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  15 1
  با هنرمند جماعت باید درست برخورد کرد.متاسفانه قدر این افراد را نمی دانیم و پس از این که دیگر در بین ما نیستند به فکر جبران می افتیم
 • بابک IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  11 6
  اقای افتخاری باتمام وجوددوستتدارم وحمایت میکنیم؛شمابه معاندانظانگاه نکنید؛اگربااین صحبتهامیدانراخالیکنید پس تقوادررفتاررابایدکجاجستجوکرد؛
 • بدون نام IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  7 3
  خداحافظ اقای افتخاری. جای ربنای استاد خیلی خالیه.
 • محمدی IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  4 6
  خداحافظ دلاور...بخدا می سپارمت
 • بدون نام IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  13 3
  ببینید یک اشتباه چه عواقبی دارد!
 • بدون نام IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  6 1
  داریم کم کم هنرمندامون رو از دست میدیم... این خیلی بده...
 • بدون نام IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  7 2
  آقای افتخاری عزیز، پیشنهاد من این است که اگر آقای سارکوزی در فرودگاه به دیدن شما آمد، احساساتی نشوید و او را در آغوش نگیرید. من هنوز هم صدای گرم شما را دوست دارم و برایتان در همه حال و همه جا، آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم.
 • بدون نام IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  10 1
  واقعا متاسفم و نمي دونم كه بايد چي بگم فقط اينو بگم كه عده اي هستن كه قدر اين مردان بزرگ و نمي دونن و فقط به فكر جيب و منافع خودشون هستن تا ايران و ملت ايران
 • حميدا IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  5 2
  فكر كنم آقاي افتخاري تا ابد از در آغوش گرفتن هراس داشته باشند.
 • مردم IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  11 2
  آقای افتخاری , شما مایه افتخاری برای ملت ایران ، بمان و این افتخار را از ما نگیر .
 • مسعود DE ۲۰:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  4 5
  گمون نمیکنم جدی باشه، ایشون منتظرند تا ازشون دلجویی بشه!
 • بدون نام IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  3 13
  هوچي گري هاي كسانيكه چشم ديدن رييس جمهورمردمي ومحبوب راندارند،ببينيدكه چه ها مي كند.خجالت بكشندآنانكه نون نوكري آقازاده هاوآقاهاشون رامي خورند...
 • سبز NO ۲۰:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  5 1
  من به عنوان سبز به سبزها میگویم چرا کسی حق ندارد با نظر و رای ما مخالف باشد نه که ما از آزادی بیان و آزادی فکر دفاع میکنیم چرا اجازه نمیدهیم هر کس اجازه اظهار نظر وحتی ارادت خودش رابه مخالف ما برساند؛اینکه شد روش کسانی که با آنها مخالفیم.
 • hash IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
  2 0
  موضوع ناراحتی ایشان چه بوده؟
 • حامد IR ۰۳:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  0 2
  ای کاش شهامت انجام این کار را داشته باشد
 • مليحه IR ۰۴:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  7 2
  دريا دل بودن شما ثابت شدس .پس بمانيد و افتخار مردم ايران و ايران باشيد .
 • محمدحسين IR ۰۴:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 2
  آقاي افتخاري به سلامت ... ميزان سنجش، محبوبيت و مقبوليت در پيشگاه خداوند متعال، مردم هستند نه مسئولين !
 • بدون نام IR ۰۴:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  0 5
  عجب!استاد افتخاری به همین زودی ظرف یک ماه کارشان درست شد بروند فرانسه زندگی کنند فرصت طلبی و هوجی گری تا چه حد
 • مليحه IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 1
  دريا دل بودن شما ثابت شدس .پس بمانيد و افتخار مردم ايران و ايران باشيد .
 • بدون نام US ۰۵:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 0
  از ايشان دل جوئى كنيد،مشكل شان حل مى شود.خيلى هم عاصى نيستند!
 • Shahram GB ۰۵:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 0
  رفتی پاریس مواظب باش این بار کامران نجف زاده خبرنگار بخش خبری بیست و سی هم اونجاست استاد! مواظب خودت باش
 • دوست IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 2
  آقاي افتخاري اين بهترين كاري است كه انجام مي دهي. كاش ما هم مي توانستيم از اينجا برويم.
 • امین قاضی سعیدی IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 9
  بری دیگه برنگردی.
 • بدون نام IR ۰۶:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  0 0
  نمی رود .
 • سام DE ۰۶:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  1 5
  ايشون از دو سال پيش قصد سفر به فرانسه رو داشت و در پي مقدمات اين سفر بود حالا که کارش درست شده قصد مظلومنمايي و جلب توجه داره
 • مازيار IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  5 3
  و اين "ربناي" استاد است كه ميماند.
 • اصفهان MY ۰۷:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  4 1
  ما هم از کار شما پشیمانیم هنرمند باید مستقل باشد چون که مردم را دارد
 • بدون نام IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 1
  آقای افتخاری سلام خبررفتند خواندم متاثر شدم انشاالله هرجا باشی سالم باشید
 • بدون نام IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 1
  من طرفدار جنبش سبز ( با تاکید بر نظام جمهوری اسلامی) هستم. از واقعه پیش آمده برای آقای افتخاری متاسفم کسی حق ندارد به مخالف خود فشار بیاورد .ولی همین که موجی از انتقاد برپا شده بر ضد کسی که فقط به رئیس جمهور احترام گذاشته است ، نشانه آن نیست که بقیه ابراز ارادتها و ... چندان مردمی نیست؟!
 • س-ح-د IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 3
  جناب افتخاري شما مخاطباني داريد كه همه مذهبي هستند و حد اقل روح مذهبي عرفاني دارند. اگر برويد اينها هم كمتر به صداي شما دسترسي دارند و هم آنها و هم شما ضرر مي كنيد. مگر مهم است ملامت كساني كه ميگويند چرا افتخاري رئيس جمهور را در آغوش گرفته؟!اگر به اين گونه رفتارها وقع بگذاريد فردا كه موقعيتي ديگر پيش آمد هزار حرف ديگر نيز مطرح خواهد شد و شما مي مانيد با يك قلب هنرمندانه لطيف كه روز به روز حساس تر و شكننده تر مي شود. اهميت ندهيد.
 • سروش IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 2
  واقعا دلم سوخت و ازاین همه نامردمی ناراحت شدم مردم منتظرند تا رادیو امریکا تعیین کند چه کسی خوبست وچه کسی بد و همین موضوع باعث یک هنرمند بزرگ در پیچ و خم سیاست گم شود
 • آنا IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  5 2
  خود کرده را تدبیر نیست....
 • الهه IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  4 1
  اقای افتخاری بمانید وحقیقت را بپذیرید
 • Azert PL ۱۰:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 0
  Faghat nazare movafeghe dolat ro enteshar midid?
 • MP IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 2
  آقای افتخاری فرار از بحران آخرین راهه ، فکر می کنم بتونید با موندن و کار کردن به همه ی این حرف و حدیث ها پایان بدید؛ فکر می کنم مردم دیگه الان متوجه کم لطفیشون نسبت به شما شده باشن و مسوولین هم که ازشون انتظاری نمیره؛ کی به هنر و هنر مند بهها دادن که دفعه ی دومشون باشه ؟؟؟
 • ابا IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 0
  از میان تعداد بسیار زیاد هنرمندان و خوانندگان موجود در کشور، تنها تعداد بسیار معدودی به مقام استادی نایل می شوند و اینها هنرمندانی هستند که در همه حال همراه مردم اند نه اینکه تنها دم از مردم و مردم داری می زنند.
 • بدون نام US ۱۲:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 3
  به سلامت!
 • احسان IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 1
  باعث تاسفه با یک هنرمند بخاطر ابراز علاقه شخصی اینچنین برخورد میشه که حتی جرات نداره در کشور خودش بمونه. اینجا معلوم میشه ادعاهای آزادی بیان و اندیشه که بعضیها دم از اون میزنن تا چه حد واقعیه.
 • محمد.س IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  1 1
  آقاي افتخاري از قديم گفتن سري كه درد نمي‌كنه دستمال نمي‌بندند ولي شما بستيد. (وارد سياست شدن اين عواقبو داره)
 • بدون نام HU ۱۴:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 2
  هزینه سفر و اقامت در فرانسه رو هم انشالله دولت برای دلحویی از ایشون تامین میکنه دیگه؟!
 • سارا CH ۱۴:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  0 2
  بهترین کار برای حفظ امنیت خودش و خانوادش خروج از کشوره... این تقصیر ماست که همیشه دنبال یه مقصر میگردیم...درهر صورت عقیده ی دیگران هم مهمه... بعضی وقت ها چقدر خودخواه میشیم...
 • سمیع IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 6
  نازک نارنجی
 • بدون نام CH ۱۸:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  2 0
  اگر ایشون به درستی کارشان ایمان دارند واینطور که خودشون می گن به رسم ادب و احترام با همه طرفداران خود اینطور رفتار می کنند و مردم بد برداشت کرده اند، پس چرا منتظر دلجویی رئیس جمهور یا اطرافیانش هستند که بر مبنای آن بفهمند کارشان درست بوده یا نه!؟
 • صادق IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 0
  اگر صادق باشی محبوب هم خواهی ماند...
 • همایون US ۲۱:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 3
  خوش بگذره! انگار مهمه! برو!
 • سحر GB ۲۱:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  0 2
  هرچی بگم تف سربالاست . ازماست که بر ماست . ما ملتی هستیم که هرگز لیاقت دموکراسی رانداریم .
 • ? IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  3 1
  هر کی خربزه میخوره پای لرزشم میشینه
 • solmaz SE ۲۱:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
  0 1
  با کاری که کرد ازش بدم آمد اما به خودش مربوطه!!واقعن ما ملت درکی از دموکراسی داریم?
 • سارا IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  1 0
  من یک سبزم وتمایلات چپی دارم با وجود این افتخاری را دوست دارم
 • بهار IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  1 1
  خیلی متاسفم. از این خبر خیلی نارحت شدم .واقعا حیف . ولی آقای افتخاری اینجا وطن شمات . بمانید . شما همیشه برای ما عزیز بودید . برای من امثال استاد شجریان زیاد هستند و البته متاسفانه زیاد هم از صدایشان لذت نمی برم . ولی استاد صدا شما چیز دیگری است . بمانید . بخاطر مردم ایران بمانید . بخاطر ما بمانید . اگر شما بروید دیگر صدایی ارزش شنیدن ندارد . استاد بمانید . این تعارف نیست . یک تمناست . بمانید
 • سجيل IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  1 1
  مطمئن باشيد اين شتر در خونه استاد VOA و BBC هم به زودي زود خواهد خوابيد. اگه قراره واسه آقاي افتخاري ايران جاي موندن نباشه ، خائنا كه جاي خود دارن و اولويت با اوناست ، دعا كنيد كه ايشون بمونن كه اگه برن ميبينيد چه كساني بازنده ي واقعي هستند.
 • علی IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  2 1
  استاد شما جرمی مرتکب نشدی که بخاطرش جلای وطن کنی.نظر شخصی شما به کسی ربطی نداره. آقای افتخاری از تهدیدها نترس و در کشورت بمون که اونهایی که عرصه رو برشما تنگ کردن خودشون باید برن.دوران ریاکاری و دروغ به سر اومده.
 • بدون نام IR ۰۵:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  0 0
  نحوه پخش صدا سیما ان سوء استفاده ای که می خواستند از شما بکنند را کردند پس منتظر همایتشان نباشید
 • حسن IR ۰۵:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  1 0
  حضرت حافظ : بنده پير خراباتم كه لطفش دائمست ورنه لطف شيخ وزاهدگاه هست وگاه نيست قابل توجه آقاي افتخاري
 • بدون نام IR ۰۵:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  0 1
  بجای عوض کردن کشور شهرتان را عوض کنید
 • مجید IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  0 0
  به نظر من فقدان هردو استاد موسیقی ایرانی ضایعه ای برای هر ایرانی است.حالم ازاین سیاست و صدا و سیما به هم می خورد
 • رضا IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  2 1
  استاد عزيز بمان و از نظرت دفاع كن
 • بدون نام IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  3 1
  دلمون برات تنگ ميشه
 • سجاد IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  0 0
  اگر حق با شما باشه حتماً در اذهان ماندنی هستید و فرقی در مکان سکونت شما نمیکنددر غیر اینصورت از شما یادی نخواهد شد چون همیشه حقیقت باقی میماند نه دروغ و فریبکاری آینده همه چیز را مشخص میکند
 • شیرین US ۰۷:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  0 1
  آقای افتخاری همیشه به عنوان یک هنرمند تو دل مردم میمونه ولی کارش دل خیلی ها رو به درد آورد.
 • آرشام IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
  0 0
  تو و دوستي خدا را /گرازاين كوير وحشت به سلامتي گذشتي/به شكوفه ها به باران برسان سلام مارا
 • siavash US ۰۲:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  0 0
  ماهي تو، که بربام شکوه آمده است آيينه ز دستت به ستوه آمده است خورشيد اگر گرم تماشاي تو نيست دلگير نشو ز پشت کـوه آمده است
 • بدون نام CA ۰۶:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  0 2
  beri dige bar nagardiii ....
 • آوا US ۰۷:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  0 1
  به سلامت
 • سهیلا IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  2 1
  اقای افتخاری همیشه دوستت داریم
 • سهیلا IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  2 1
  همیشه از صدای روحانی شما لذت برده ام وامیدوارم وجود محترم شما از گزند آدمهای بد دور باشد
 • علی IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  3 1
  دوستت دارم
 • kurosh IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۵
  1 1
  naro naro bemun bemun!
 • هادی IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۱۰
  1 1
  بمانی دوست داشتنی تر خواهی شد با توکل به خدا
 • raha IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۱۵
  0 0
  واقعامتاسفم,استادی كه مخالف خيلي راحت مي ذاره و میره.استادی هم که موافقه بازم می ذاره و میره.چرا ما یاد نگرفتیم برای دفاع از حق بمونیم وبجنگیم.اساتیدی که در این خاک بنام شدن حالا از اون فراری هستند و خیلی راحت رهاش میکنن...
 • فریبا IR ۰۵:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۴
  0 1
  برید موفق باشید توی این مملکت قدر هیچ آدم بزرگی رو نمیدونن هیچ، همیشه هم تحت آزارند .این ملت ارزش فداکاری امثال شما رو ندارند پس برید بقیه عمرتونو در آرامش و رفاه زندگی کنید .
 • بدون نام IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۵
  1 0
  استاد گرانقدر جناب آقاي افتخاري بخاطر بعضي مشکلات بوجود آمده وطن خويش را ترک نکن وبه کشورهاي بيگانه نرو تا از شما سوء استفاده ننمايند واز مسئولين کشور انتظار داريم از هرنظر امنيت چنين افراد گرانبها را تأمين نمايند ونگذارند چنين سرمايه هاي نظام ومملکت براحتي از ما بگيرند طبيعتا" فتنه گران نيز خواسته شان اين است که افرادي مثل استادافتخاري کشور را ترک و آنها نيز فضا سازي نمايند .
 • محمد -ب IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۵
  1 1
  استاد محترم لطفا" نرويد
 • فتح اله - ن IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۵
  2 1
  آقاي افتخاري ما هم شمارا دوست داريم
 • نيلاشي IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۵
  1 1
  ايستادگي کن بمان محبوب تري
 • بدون نام IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۶
  0 0
  جي داره سرمون مياد
 • شادمان IR ۰۶:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۷
  1 1
  استاد ارجمند شما متعلق به کل ملت ايران هستيد لطفا" از تصميم خود تجديد نظر نماييد براحتي نبايد تسليم افراد کج انديش شوي ووطن عزيز خود را ترک نماييد
 • هوشنگ IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۷
  4 2
  استادگرامي ماندنت بهتر ازرفتنت است
 • مینا IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۸
  3 1
  واسه اونایی که باعث رفتن ای هنرمند خوش صدا شدن متاسفم یه مشت انسان نما ایرانو گرفته
 • علی IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۳۰
  0 0
  عقیده مهمترازخودوخانوادس
 • حسین IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۱
  1 1
  واقعا" مملکت ما داره به کجا میره؟ به جای اینکه در دنیا ما آقایی کنیم بیگانگان دارن به ما آقایی می کنند.
 • سميرا IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۳
  1 0
  اي ساربان آهسته ران كارام جانم ميرود وان دل كه با خود داشتم با دلستانم ميرود.
 • یاسمین IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۵
  1 0
  شما نباید درگیر حاشیه بشوید.از شما توقع بیشتری داریم
 • بدون نام IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۸
  0 2
  باغبان گر پنج روزی صحبت گل بایدش بر جفای خار هجران صبر بلبل بایدش با رفتن شما موسقی خواهد مرد
 • زهرا و رحیم IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۸
  2 1
  همه رفتند از این خانه نگارا تو بمان
 • بدون نام IR ۰۶:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۹
  1 1
  اقای افتخاری اگه می خواهی بروی فرانسه خب برو چرا دنبات بهانه الکی میگردی/؟
 • فرزاد IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۰
  0 0
  خوش به حالت
 • احمد IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۰
  0 3
  در جواب بدون نام چهارشنبه 3 شهریور 1389 - 11:13:35 نخیر، نشانه غیر مردمی بودن جنبش جلبکی و پشتوانه ای از گردن کلفتها در این جنبش است که می توانند اینگونه عرصه را بر یک هنرمند مردمی تنگ کنند...
 • رضاسیفی شاگردشما ساری IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۱
  2 1
  استادمن هرگز نمی توانم رفتن شما را قبول کنم خیلی دوستتان دارم
 • هوادار قبلی IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۳
  0 3
  زود اومدی ..... دیر داری میری خجالت نکش برو - چون بمونی حرف های ناجور دیگه ای میزنی !! وای وای میشی
 • بدون نام IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۳
  1 2
  آقای افتخاری باید بگم از اینکه گاهی صدای شما را گوش می دادم متأسفم . این را بدانید حالا با شنیدن صدای شما البته از صدا وسیما با نفرت!! صداتونو می بندم. خوش اومدی
 • سعید IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۴
  2 1
  برای مردمی که همه چیز را به سیاست وصل میکنند متاسفم.چرابایدانسانهایی همچون استاد افتخاری راازدست بدهیم.
 • بدون نام IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۵
  1 1
  با این که زیاد گوش نمی دم آهنگاشو ولی ان شا الله میره و بعد از کمی استراحت و دور شدن از این حاشیه ها بر می گرده . . .
 • بدون نام IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۵
  1 4
  گند زدی رفت جناب هی ادامه بدی، بدترش میکنی. کاش ازادگی یاد گرفتنی بود.
 • بدون نام IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۶
  2 1
  اگه بره خيلي حيف ميشه واقعا ا هنرمنده
 • reza 202089 IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۷
  2 1
  هنرمند روحیه لطیفی دارد هموطنان اندکی مراعات لازم است ادب و شرافت دو گوهر گرانبها در ایران است که از نیاکانمان به ما رسیده آنرا حفظ کنیم آقایه افتخاری بنده به عنوان یک ایرانی اعلام میکنم هموطن دوستت دارم
 • بدون نام IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۷
  1 2
  خرابكاري كردي باتوضيحات اضافه وصحبتهاي بعدي خرابترش كردي .رفتن يا موندنت فرقي نداره جايگاهي نداري
 • امیر IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۷
  2 2
  آقای افتخاری با یک خداحافظی خوشحالمون کن
 • Alireza IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۹
  1 0
  دو هنرمند بزرگ محمد رضا شجریان، علیرضا افتخاری صداهای ماندگار ایران در این هیچ شکی نیست اما مسیل سیاسی و این دو نفر؟؟؟؟ مثل اینه که مایکل جکسون رییس جمهور ایالات متحده بشه. بابا دین، سیاست یه چیز شخصیه
 • علی IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۹
  1 1
  اهانت به اهل هنر مخصوصاًآنهایی که هنر سالم را ترویج میکنند درست نیست . آقای افتخاری چه گناهی کرده که باید اینطور به وی توهین کنند . علیرضاافتخاری بازمانده موسیقی اصیل ایرانی است .
 • بدون نام IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۹
  0 1
  تورزمنده ای بمون و بجنگ
 • بدون نام IR ۰۵:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 2
  استاد افتخاری:بهشت صدا.فقط می تونم بگم هیچ وقط وطن فروشی نکن ممنون.
 • روح اله IR ۰۵:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 1
  ما به اقای احمدی نزاد و اقای افتخاری افتخار میکنیم متشکریم
 • بدون نام IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 1
  مرد باش و بمان
 • روزان IR ۰۷:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 0
  اگه انطوري پيش بره تا يكي دو سال ديگه هنرمند تو ايران نميمونه واقعا براي اين آدماي سياسي بي سياست متاسفم
 • بدون نام IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 1
  آرام ج.نم نرو
 • سلام IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  چی شده؟
 • Hvc, IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  2 1
  استاد عزيزم هميشه برايتان احترام زيادي قائل بوده و هستم. دوست ندارم از ايران برويد ولي هميشه هميشه دوستتان خواهيم داشت
 • علی IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  حتما" فردا 8.30 میخواد اینو به یه گروه خاصی ربط بده.هنرمند باید مردمی باشه نه بر علیه مردم
 • بدون نام IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 3
  افتخاری خداحافظ
 • بدون نام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 0
  آقاي افتخاري بايد آلبوم خداحافظ خود را باز خواني كند.
 • داش امیر هخامنش IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 1
  استاد بزرگوار شاید مردم عوام حق هرگونخ اضهار نظر بر علیه یا له هر کس و یا سکنی در هر جائی را داشته باشند اما به نظر این حقیر که ارادتمند جنابعالی هستم امروز به لحاظ اینکه دیگر فقط به خود تعلق ندارید سلب شده است شما سرمایه هنر ایران هستید و قطعا تاثیر عملکرد شما در دیدگاه مردم صد چندان است لطفا به خاطر ایران حق مهاجرت را از خود سلب نمایئد
 • سجاد ش IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 1
  آقای دوستت داریم نرو
 • محمد حسن غلامعليان US ۱۵:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 1
  بنام خدا : اگر حسين فهميده ها از ايران بروند بايد ماتم بگيريم، رفتن شجريان وافتخاري و...........دردي از دردهاي مردم كم نمي كند.
 • شاهین IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 1
  نگران نباش کسی برات گریه نمیکنه
 • مهدی IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 1
  خدایا بی پناهم زتوجزتو نخواهم اگرعشقت گناه است ببین غرق گناهم افتخاری عزیز بهت افتخارمیکنیم و عاشقانه دوست داریم میدونم که ما رو ترک نمیکنی وهمچنان مایه ی سربلندی ما هستی امیدوارم از این امتحان الهی سربلند بیرون بیای
 • حميد رضا IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  سلام بر ايران و احمدي ن‍‍‍زاد. افتخار ما افتخاري . بايد از خدات هم باشه كه بتوني با رئيس جمهور يه كشور خوش و بش كني. واي بر شما كه نوك دماغتون رو ميبينيد.
 • بي غم مگه ميشه IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  در اين جا كسي قدر ارزشها رو نميدونه،همه غرق هياهو هاي دروغين شدن،قطعا اونجا خيلي بيشتر ارزش قائلند
 • بدون نام IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  عیب این آقا فعلا اینه که هی همش میزنه
 • سيد مرتضي IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  قابل توجه بعضي ها :درسته كه همه مردم ايران در نظر استاد افتخاري عزيز هستند اما يعني واقعا قبول نداريد بالا ترين مقام اجرايي منتخب مردم رو به خاطر اظهار علاقش به موسيفي سنتي ميشود يك كم بيشتر تحويل گرفت.استاد كار شما واقعا از ته دل بود و به دل نشست.
 • بی قرار IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  کار هر بز نیست خرمن کوفتن گاو نر می خواهد و مرد کهن آقای افتخاری بیکار بودی سیاسی بازی در بیاری شما هارو چه به این کارا؟ تا حالا دیدی یه فوتبالیست یا یه هنرمند مهم تو سیاستی دخالت کنه که پدر ومادر نداره
 • جيمي IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  برو استاد تا از دست اين جنبش كاپشني راحت شي
 • معترض IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  حالم از این جلبکی ها بهم میخوره امیدوارم به زودی سر به نیست شدن کله گنده هاتون رو ببینیم
 • بدون نام IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 0
  ز دست جور تو گفتم ز شهر خواهم رفت/ به خنده گفت که حافظ برو که پای تو بست
 • ال IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  0 2
  خوبه
 • علی IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  2 0
  واقعا حیف شد
 • lpln IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰
  1 0
  وقتی به فرهنگ و تمدن این کشور فکر می کنم و این رفتارها،حالم از تمدن و متمدن بهم می خوره! کاش منصف بودیم و متمدن بودن رو قیافه و تیپ سیاسی نمی دونستیم، که یه بنده خدا حق آزادی داره و دوست داره هر کسی رو دوست داشته باشه، و چون ما کسی رو که اون دوست داره دوست نداریم کلی بهمش حمله می کنیم... کجایی فرهنگ، کجایی تمدن و بالاتر کجایی انسانیت.
 • قدير رحيمي IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
  0 1
  هر چند صدايت دلنشين است ولي هنرمند را با سياست چه كار، (استاد)
 • حيدري IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
  1 0
  سلام.استاد افتخاري نمي رود
 • مهدی IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
  0 0
  آقای افتخاری لطفا به فشارها توجهی نکنید و خوشحال باشید که یک رئیس جمهور محبوب و مردمی با شما گرم و صمیمی است . شما برای خدا کار کنید همانطوری که رئیس جمهور برای خدا کار می کند . با تشکر ( از طرف یک اصفهانی )
  • مجتبی IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۱
   0 0
   نظر من دقیقا نظر همین دوست اصفهانیه،عزیز ما هر کاری میکنیم پاداشش پیش خداست وملاک درست بودنش است از نظر دین نه نظر این واون ، خیلی ارادت دارم به اون کسایی که بزای خدا کار میکنند
 • اسیر IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
  1 0
  وای از دست این مردم نادان که هرچی میکشیم ز دست خودمونه
 • وحید IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
  2 0
  افتخاری نرو.
 • علی IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
  1 0
  اقایان خانم ها خواهش میکنم به جای چرت و پرت نوشتن یه کم فکر کنید.ایا اگر هر کدام از ما یه جای استاد افتخاری بودیم فحش و ناسزا میگفتیم؟به کار بندازید کله های بی مغزتان را. به خدا داریم روز به روز عقب تر میرویم واقعا برای بعضی از این مردم گربه صفت متاسفم. مگه افتخاری قتل کرده یا سرقت کرده یا .... لابد بعد از افتخاری نوبت استاد مشایخی و داوود رشیدی و... اینهاست؟استاد افتخاری متعلق به ایران است و ایرانی. اگه بره فرانسه یقین داشته باشید مثل هنرمندان خودشون ازش یاد میکنند و احترام میذارند پس ما چی؟
 • بدون نام IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۲
  0 0
  اگه بری حق داری
 • بهروز حسینی IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۲
  1 0
  باسلام به اسطوره آواز ازاینکه با راسانه های خارجی مصاحبه نکرده ای خیلی ازت ممنونم اقای افتخاری شما درقلب ما جا داری متاسفانه یه عده سوءاستفاده می کنند که حضور شما وامسال شما را کمرنگ کنند هر جا باشی در قلب ما جاداری ولی سعی کن نری خیلی دوستتان دارم من این نوشته را از طرف 40خانواده نوشتم
 • اکبر ایرانی IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۲
  0 0
  متاسفم که شما فقط نظریاتی راانتخاب میکنید که باشما وآقای افتخاری وآقای ...... موافق باشند!!!!! پس لطفا ادعای بیطرفی نکنید.
 • عصیانگر IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۴
  0 1
  رفتی قربونت پشت سرت در هم ببند
 • سونیا IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۵
  1 0
  ازعلی(ع)آموخته ایم گذشت را.ما مردم از تقصیرت میگذریم استاد شما هم از رفتن صرف نظر کنید.
 • حسام A1 ۱۲:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۵
  1 0
  چه راه آسانی برای تلف کردن سرمایه های معنوی خود پیداکرده ایم.
 • بدون نام IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۷
  0 0
  میروی جانم به قربانت ولی حالا چرا!
 • الهه IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۸
  0 0
  من واقا"دوست ندارم استادازایران برن ولی یه کم انصاف داشته باشید آقای افتخاری نبایدبه فکرخودشون وخانواده باشن؟
 • پرستو IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۸
  1 0
  قربون اون دل کوچیکت برم لا اقل اونجا آلبوم جدید بده من آهنگ هاتو دوست دارم
 • رضا IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۱
  0 0
  درود بیائید به هم احترام بگذاریم
 • دل آرام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۱
  0 0
  ......استاد خوبمان چه کنیم که سکوت هم حرف دلمان نیست.
 • بدون نام IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۵
  2 0
  باسلام خدمت استادافتخاری لطفادرتصمیم خودتجدیدنظربفرماییدخواهش میکنم عرصه رابرای مخالفان خودخالی نکنیدبمانیدوبخوانیدودل میلیونهاطرفدارعاشق خودراباصدای گرمتانآرامش دهید.لطفابمانید
 • الميرا IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۰
  2 0
  استاد گرامي خبر رفتن شما كوهي از اندوه را بر دل ماگذاشت.تصور اينكه ديگر در بين ما نباشيد سخت است.از شما تقاضا داريم كه در صورت امكان از رفتن صرف نظر كنيد.
 • محمد IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۱
  2 0
  انتظار داریم قوی تر از این باشید که با یک همچین مساله کوچکی میدان را خالی کنید. تحمل این هجمه برای شما نباید دشوار باشد!
 • یک طلبه مشهدی IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۲
  1 1
  افتخاری عزیز تو افتخار ایرانی - ایرانی هستی ایرانی باش و در ایران بمان. کسی که متکی به عنایت حق است از حرفها وکارهای بی اساس خلق نمی رنجد
 • محمد IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۳
  1 0
  استاد بي نظير آواز ايران ، بمان
 • دوست IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
  1 0
  نرو
 • سعید IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
  1 0
  ....؟بمانداین مردم چی مگن. ولی خیلی ها بااین صدا بزرگ شدن عاشق شدن امیدوار شدن اروم شدن باحال شدن باانرژی شدن خیلی حرفه خیلی با این اهنگ زندگی کردن رفتن این صدا برای اون زمان با حال هوای خودش خیلی ارزش داشت الان هم برای ما امروزیا باارزشتره چرا چون که این نعمت خدایی نباید حقشو زیره سر گذاشت چرا ...
 • حمید از هفتکل IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۹
  0 0
  قربون اون سیبل باحالت این حرفها فدای یک تار سیبیلات که هر چه مرام مردانگی تو سیبیلات صدات که جمله ایدر وصف نیست با این کارت ما را ناشنوا نکن
 • زمانی IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۹
  3 1
  باسلام خدمت استادآلبوم جدیدشماراگوش کردم وبسیارلذت بردم باکارهای جدیدتان حال دشمنان خودرابگیریدوخوشحال باشیدکه به خاطرنام ایران باشما همچین برخوردی شده
 • اسحاق IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۶
  2 1
  خوش گلدی
 • بدون نام IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۹
  2 0
  آقای افتخاری همیشه به عنوان یک هنرمند تو دل میمونه ولی کارش دل خیلی ها رو به درد آورد.
 • مازندران نكا IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۵
  2 0
  روي اين جمله فكر -دماوند با زلزله 2ريشتري فرونميريزد استوار -محكم و توكل به خدا
 • هاتف غیب IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۵
  0 1
  فرمایش پیامبر اکرمه:هرکجاقدرتان را ندانستند از انجا کوچ کنید. بابا صدا و سیما کجا و قدر شناسی کجا؟ مگر ندیدی با استادت چه کردند؟
 • همایون IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۵
  1 1
  لااقل با اعلام جنابعالی بعنوان چهره ماندگار دل شما را بدست آوردند. بااستاد شجریان خالق بی بدیل نوای ربّنا چه کردند؟
 • مرتضی IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۹
  1 0
  متأسفم که همه نظرات رو انعکاس نمیدین
 • بدون نام A1 ۱۹:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۴
  1 1
  برو بابا .
 • عباس IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  1 0
  افتخاری افتخاماست.........چه بی فرهنگ وبیشعورانی هستنداین طرفداران اصطلاح آزادی.......
 • vesal IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۴
  1 0
  az samime ghalbam baraye ostad eftekhari arezuye salamati va khoshbakhti mikonam
 • علی IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۶
  3 0
  ارزش ایرانی به استقامت وصبوری است استاد افتخاری هنرمند لایق باید مورد حمایت قرار گیرد
 • محب الرضا IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۸
  1 0
  جناب آقاي افتخاري خيلي دوست دارم اما......دست ما كوتاه وخرما بر نخيل
 • شيرين IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۳
  0 1
  دوست دارم استاد.
 • رضا MY ۱۱:۰۰ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۵
  1 0
  من یک عمر کاست های شما را می خریدمنه برای لذت بردن از صدای زیبای ایشان تا به یک هنرمندبا هزینه شخصی خود عزت دهم آلان هم از ایشان توقع دارم بخاطر دوستدارانش در کشور بماند
 • بدون نام IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۱
  2 0
  ای پادشه خوبان داد از غم تنهایست دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی
 • رويا IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۲۰
  1 0
  استادعزيز اما تو كوه درد باش طاقت بيارو مرد باش نروووووووووووووو
 • شهلا A1 ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۸
  2 0
  هنرمند هرجا رود قدر بیندوبرصدر نشیند .استاد دوستت داریم 3
 • حامد IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۴
  1 0
  ای از تو چراغ دیده روشن....نرو
 • یک دوست IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۰
  1 0
  افتخاری سرمایه ملی ماست هر جا که باشد افتخار ایران است ودوستش داریم نجم آباد
 • یک دوست IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۱
  2 0
  میلیونها دل در احاطه صدا ونفس افتخاریست این هنر بزرگان است که بسوزند وروشنی بخش محفل دیگران شوند افتخاری درایران باشد یا نباشد یک هنرمند ملی ایرانیست.خدایا عاشقانراباغم عشق آشناکن. زغمهای دگرغیرازغم عشقت رهاکن. آقای افتخاری بمان وبخوان تا مانیز زندگی کنیم دوستتداریم. نجم آباد
 • بدون نام IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
  3 0
  آقای افتخاری اگه فکر کرده اون موقع باید اون کار رو می کرده حتما درسته دیگه نکنه خودش شک داشته از احساسش.در ضمن آقای احمدی نژاد بهترین ریس جمهور دنیا است باید از خدامون باشه که با این مرد دوستی داشته باشیم. اون یک مرد واقعیه.
 • عرفان IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۵
  2 0
  استاد ما شما را دوست داریم وهمین مسایل پیش و پا افتاده هستند و ایران عزیز است و شما استاد گرامی گل سر سبد ایران عزیزمان هستی زنده باد ایران زنده یاد استاد افتخاری
 • مهرداد IR ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  1 0
  هر جای دنیا باشید کماکان با آثار شما زندگی خواهیم کرد و برایتان آرزوی موفقیت و سلامتی میکنیم. مهرداد-رشت
 • nazanin IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۲
  3 0
  استادهمیشه استادی .بعضیهاچشم دیدن هنرمندی که مستقله وگوش بفرمان اجانب نیست روندارن.فلانی که رفت آب هم ازآب تکون نخورداماافتخارایران شماتواعماق دل اکثریت ایرونیاجاداری.باصدای روحانیت زندگی کردیم.باترانه هات عاشق شدیم باروح لطیفت لطافت یافتیم ÷حال کردیم.امااگراستادبی بدیل آوازایران خدای نکرده برضدیکی ازبزرگای مملکت حرف میزدن همین هوچی گرهاجنجال نمیکردن که هرکسی توبیان عقیده ش آزاده؟
 • بدون نام IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۵
  6 0
  ماباصدای شمازنده ایم
 • سید صدرالدین هاشمی زاده IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۶
  4 0
  استاد عزیز با سلام شما که همه کارهاتون رنگ و بوی خدایی میده،حالا هم به خاطر خدا و- نه خلق خدا- همین جا توی وطنمون(ایران عزیز)بمونید و مشت محکمی به دهان بدخواهان بزنید.خیلی خیلی دوستتون دارم
 • عليرضا IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
  4 0
  سلام . خدا قوت . آقاي افتخاري هر كسي بين كسان و دوستدارن خودش خوشه و زنده است . لطفا دوستدارن خاطرخواهان خودتونو تنها نذاريد .در پناه ايزد منان شاد باشيد . روز ميلاد حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان رو به شما استاد عزيز : خانواده محترمتون و همه جووناي موحد تبريك ميگم . دوستدار شما عليرضا
 • اسحاق IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
  3 0
  با سلام جناب استاد افتخاري بزرگوار سلطان آواز ايران لطفا بمانيد و بگذاريد با صداي ملكوتي شما به خدا نزديكتر شويم دوستت دارم هميشه ..... دعا ميكنم غرق باران شويد .
 • حسن IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۶
  7 0
  من فقط آهنگهای شما را گوش می دهم ولا غیر.
 • محمدرضا IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۱
  6 0
  سلام استاد افتخاری .افتخار آواز ومردم ایران زمین .همه می دانیم شما همیشه ایرانید پس دوباره بخوان و بخوان و بازهم بخوان تاچشم دشمنان ایران و حسودان ودشمنان شما ازنور بیفتد . کارشما پسندیده هرایرانی غیرتمند بود وگلایه شما نیز به جا.امیدوارم دلجوییهای بجا به حق و درخورشما ازطرف رئیس جمهور محترم و محبوب و دیگر مسئولان ازشما بشود .همه دوستاران شما همیشه منتظر ند تاصدای آواز دلنشین واصیل شما رابشنوند لطفامردم ایران را بیش ازاین منتظرنگذارید بسیاردوستتان دارم. محمد رضا
 • وطن دوست IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۷
  5 0
  استاد عزيز ودوست داشتني بمان كه رفتن شما كمكي به حل اين مسءله نمي كنه
 • آناهید IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۵
  7 1
  استاد عزیز من از دوران بچگی عاشق صدای شما بودم واقعا به من آرامش میداد پس در وطن بمونیدو واسه آرامش هموطنان باز هم بخونید.
 • من IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
  4 0
  آدم هرچقدرتووطن خودش جفا ببینه بهتر از اینه که بره اونور ،کشور بیگانه
 • بهزاد IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۶
  8 0
  با رفتن چیزی درست نمیشود و کرداری عوض نمیشود.بمان که این خاک از ان توست و فرزندانت.صدایت هم از ان مردمان نیک اندیش سرزمینت هست. ای یار بمان
 • منیر IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
  3 1
  اقای افتخاری با سلام و احترام حضور گرامیتان، شما با صدای گرمتان ارامش به ملت ایران میدهید امیدواریم بمانی ما همیشه از آن صوت داودی استفاده کنیم یاهرکجای این دنیا می روی در پناه خداوند باشی دوستت داریم برای همیشه
 • شفیعی IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
  3 0
  جناب آقای افتخاری من یتوکل علی الله فهوحسبه . پس بخاطرش بمانید.
 • حسین IR ۰۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۷
  3 0
  آقای افتخاری حدود بیست سال است که آهنگ های شما را گوش می کنم و همه آنها را خریده ام .دوستت دارم.از اتفاقی که برای شما افتاده هست متأسفم .إن شاء الله که هر جا باشید به سلامت وموفقیت همراه خانواده زندگی کنید
 • بهزاد اكاري IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
  4 0
  اگر بري برايتان متاسفم چرا كه شما يك ايراني هستيد و مردم شمارا دوست دارند
 • ابراهیم رفیعی IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۳
  2 0
  دوست دارم
 • بدون نام IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
  0 0
  استاد افتخاری از بچگی عاشق صدایت بوده ام و الانم داشتم اهنگ نیلوفرانه را گوش می کردم. همیشه دوستت دارم. استاد شجریان که جای خود دارد