بازیگر فیلم‌های «جان مالکوویچ بودن» و «1408» در فیلمی زندگی‌نامه‌ای به نقش نویسنده سرشناس داستان‌های ترسناک ظاهر می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم «کلاغ» نام دارد و با همکاری دو شرکت اینترپید پیکچرز و فیلم‌نیشن ساخته می‌شود.

جان کیوساک خبر بازی خود در این فیلم را روز جمعه در توئیتر اعلام کرد. فیلمبرداری «کلاغ» اواخر پاییز در صربستان آغاز می‌شود و جیمز مک‌تیگ («الف به نشانه انتقام») آن را کارگردانی می‌کند. شرکت فیلم‌نیشن از چند سال پیش روی این پروژه کار می‌کند.

«کلاغ» بر مبنای فیلمنامه‌ای از هانا شکسپیر و بن لیوینگستن ساخته می‌شود و پنج روز آخر زندگی ادگار آلن پو را روایت می‌کند، زمانی که یک قاتل زنجیره‌ای با استفاده از داستان‌های پو به عنوان پسزمینه قتل‌های خود در بالتیمور پرسه می‌زند. پو و یک کارآگاه جوان باید سعی کنند پیش از وقوع قتل بعدی جلوی قاتل را بگیرند.

ادگار آلن پو نویسنده، شاعر، ویراستار و منتقد ادبی آمریکایی بیشتر بخاطر داستان‌های پررمز و راز و ترسناک با مایه‌های گوتیک شهرت دارد. او یکی از نخستین نویسندگان داستان‌‌های کوتاه در آمریکا و از پیشگامان ژانر داستان پلیسی بود.

معروف‌ترین اثر پو شعر «کلاغ» است که سال 1845 منتشر شد. او چهار سال بعد در 40 سالگی در بالتیمور درگذشت. راجر کورمن فیلمساز آمریکایی در سال‌های 1960 تعدادی از داستان‌های پو از جمله «کلاغ» را به فیلم برگرداند.

جان کیوساک تریلر جاسوسی «شانگهای» را آماده نمایش دارد که در آن با گونگ لی و کن واتانابی همبازی است.

«گوش‌برها»، «سایه‌ها و مه»، «گلوله‌ها بر فراز برادوی»، «شهرداری»، «های فای»، «حرمت از دست رفته» و «2012» از دیگر ساخته‌های این بازیگر 44 ساله متولد ایالت ایلینویز است.

ورایتی / 27 اوت

کد خبر 88029

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =