۰ نفر
۸ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۵:۱۵

موساد دو روز پیش یک فرمانده دیگر گردان‌های شهید عزالدین قسام را در غزه ترور کرد.

سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی دو روز پیش یک فرمانده دیگر گردان‌های شهید عزالدین قسام را به شیوه مشابه نحوه ترور شهید محمود المبحوح در غزه ترور کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد)، با استفاده از مواد سمی و ابزارهای مورد استفاده در ترور المبحوح، این فرمانده گردان‌های شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" را نیز به شهادت رساند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جسد سامی عنان (39 ساله) جمعه شب در وسط نوار غزه پیدا شد و ابتدا اعضای خانواده و دوستان و آشنایان وی فکر کردند که وی به شیوه جنایی معمول کشته شده است، اما سپس مشخص شد که هیچ آسیبی به جسم وی وارد نشده و تنها دو آمپول سمی به دست چپ وی تزریق شده و به زیر شکم وی نیز شوک الکتریکی وارد شده است.

گردان‌های قسام ضمن تسلیت شهادت این فرمانده خود، راهپیمایی نظامی را به سوی منزل این فرمانده برگزار کرد که در پایان راهپیمایی مذکور یکی از رهبران جنبش حماس به ایراد سخنرانی پرداخت و مستقیما رژیم صهیونیستی را مسئول این جنایت معرفی کرد و گفت که سامی عنان با استفاده از ابزارهایی ترور شده است که تنها رژیم صهیونیستی و سازمان موساد می‌تواند به آنها دسترسی داشته باشد و مواد مذکور در نوار غزه یافت نمی‌شود.

این شهید قسامی در سال 1971 در شهر غزه و در خانواده‌ای متدین و طرفدار مقاومت به دنیا آمد و در عنفوان جوانی به عضویت جنبش حماس درآمد.

وی با شروع انتفاضه نخست فلسطین در اواخر سال 1987 به یکی از فعالان برجسته جنبش حماس تبدیل شد که رهبری بسیاری از درگیری‌های میان نظامیان صهیونیستی و مبارزان فلسطینی را بر عهده داشت و در همین درگیری‌ها نیز دو بار زخمی شد که یک مورد به ضرب گلوله مستقیم نظامیان صهیونیستی بود.

عنان همچنین در سال 1989 میلادی به اتهام عضویت در جنبش حماس و مشارکت در فعالیت‌های مقاومتی متعدد بازداشت شده و 14 ماه در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر شد.

وی یک بار دیگر نیز به اتهام انتقال سلاح و مبارزان فلسطینی از غزه به کرانه باختری و بالعکس بازداشت شد و هشت سال متوالی در زندان‌های رژیم اشغالگر قدس باقی ماند تا بدین ترتیب کل مدت اسارت وی به 9 سال برسد.

قبل از این یکی دیگر از فرماندهان برجسته و از بنیانگذاران گردان‌های قسام به نام محمود المبحوح نیز در دوبی و با استفاده از ماده‌ای سمی به دست عناصر سازمان اطلاعاتی موساد ترور شده بود که حادثه مذکور رسوایی بی‌سابقه‌ای برای دولت عبری به بار آورد؛ چرا که مزدوران سازمان موساد برای اجرای این عملیات در خاک امارات از گذرنامه‌های جعلی کشورهای اروپایی و غیره استفاده کرده بودند و این مساله موج اعتراضات گسترده بین المللی علیه رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت.

 

کد خبر 88538

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۸
    0 0
    اشغالگران صهيونيست منتظرانتقام خداوند قهار توسط بندگان مومن وآزاده اش باشند.