درحالی که ماه رمضان در روزهای پایانی خود قرار داشته و بسیاری ازمسلمانان جهان برای استقبال از عید فطر آماده می‌شوند، اقلیت مسلمان چون پیروان سایر ادیان خواستار برخورداری از یک روز تعطیل در این روزهای خاص هستند.

مدارس نیویورک غیب دانش آموزان به دلایل دینی از مدرسه را موجه می‌داند اما زمانی که دانش آموزان به دبیرستان می‌رسند گاهی حجم درس ها اجازه یک روز ماندن در خانه و عقب ماندن از دروس را برای آنها فراهم نمی‌کند.

امسال عید فطر به عنوان پایان ماه مبارک رمضان در امریکا روز دهم سپتامبر است و مدارس شهر نیویورک به مناسبت روش هشانا سال نوی یهودی تعطیل است.

مسلمانانی که در اقلیت زندگی می‌کنند به‌ویژه مسلمانان شهر نیویورک برای به دست آوردن حق تعطیلی در اعیاد و مناسبتهای اسلامی چون عید فطر و قربان تلاشهای بسیاری صورت دادند اما در نهایت این تلاشها به سرانجام نرسید و درحال حاضر مدارس نیویورک در مناسبتهای و اعیاد مختلف یهودی و مسیحی تعطیل هستند اما با تعطیل کردن مدارس در روز عید فطر و قربان مخالفت شده است.

در برخی شهرهای امریکا چون دیربورن میشیگان که نیم بیشتر دانش آموزان مسلمان هستند و در بورلینگتن ورمونت که تعداد در حال افزایشی از دانش آموزان را مسلمانان تشکیل داده‌اند و چندین مدرسه در نیوجرسی یا یکی از اعیاد و یا هر دو عید را تعطیل کرده‌اند.

مقامات آموزشی برخی از مناطق که اعیاد اسلامی را در تقویم تحصیلی خود تعطیل کرده اظهار داشتند که پس از این که بالا رفتن آمار غیبتها در این اعیاد دو یا سه برابر شد متقاعد شدند که این روزها را به طور رسمی در مدرسه تعطیل کنند.

عید فطر گذشته از 1100 دانش آموز دبیرستان بورلینگتن 70 نفر غیبت داشتند که آمار قابل توجهی است.

کد خبر 90312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =