روزنامه ایران نوشت :

معاون سابق استاندار تهران و رئیس وقت شعبه بانک تجارت به اتهام اختلاس ، به زندان، پرداخت جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شدند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع قضایی امور اقتصادی (قسط) پرونده محکومان در دو شعبه 68 و 69 دادگاه تجدیدنظر رسیدگی و حکم محکومیت‌شان قطعی شده است.

اسماعیل مسعودی فرزند تقی، معاون سابق استاندار تهران به اتهام اینکه در دوره فعالیتش در استانداری مبلغ پنج میلیارد و 765 میلیون ریال اختلاس و اموال دولتی را به طور غیرقانونی تصرف کرده بود، در دادگاه بدوی امور اقتصادی مجرم شناخته شد. پرونده نامبرده با اعتراض وی در شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر امور اقتصادی رسیدگی شد.

هیأت قضایی به استناد دلایل و مستندات پرونده و اظهارات معاون سابق استاندار تهران، او را به چهار سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی به مبلغ 11 میلیارد و 530 میلیون ریال (معادل دو برابر وجه مورد اختلاس)، انفصال دائم از خدمات دولتی و پرداخت مبلغ 75 میلیون ریال در حق استانداری تهران محکوم کرد. همچنین متهم در رابطه با تصرف غیرقانونی در اموال و وجوه دولتی به پرداخت جزای نقدی به مبلغ یکصد میلیون ریال بدل از شلاق و درخصوص اتهام تضییع اموال و وجوه دولتی به تحمل 74 ضربه شلاق محکوم شد.

گفتنی است معاون سابق استاندار تهران ، یکی از اعضای خانه فاطمی است که به همراه تعدادی دیگر از مدیران دولتی متهم به اختلاس شده بود .

همچنین شعبه 69 دادگاه تجدیدنظر نیز پس از رسیدگی به پرونده اتهامی حسین آقایی فرزند یعقوب - رئیس وقت بانک تجارت شعبه بزرگراه کردستان - وی را به اتهام اختلاس هشت میلیارد و 682 میلیون و 148 هزار ریال به 6 سال حبس تعزیری و پرداخت 10 میلیارد ریال جریمه در حق دولت، انفصال دائم از خدمات دولتی و استرداد وجوه اختلاس شده در حق بانک تجارت محکوم کرد.

کد خبر 90546

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =