ایسنا گزارش داد:

«دقیقه‌ی نودی» به عبارتی نخ‌نما شده‌ برای سریال‌های ماه رمضان و مناسبتی بدل شده است که تکرار آن به عنوان یک ضعف، از سوی منتقدان، سازندگان و حتی مدیران رسانه‌ی ملی تنها به یک نقد سازنده در رسانه‌ها و عبارات ختم شده است؛ به طوری که در سال 89 شاهد تصویربرداری یکی از سریال‌ها تا شب عید فطر و دو سریال دیگر تا چهارشنبه (17 شهریور ماه) هستیم.


در میان سریال‌های مناسبتی امسال، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «جراحت» به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور چند روز بعد از ماه مبارک رمضان به پایان رسید و البته این سریال توانست عنوان پربیننده‌ترین مجموعه مناسبتی را نیز با 74 درصد بیننده و 85 و 2 دهم درصد رضایت کسب کند. هرچند خود عسگرپور هم با اعلام اینکه نگارش قسمت‌های پایانی سریال «جراحت» در حین تصویربرداری این سریال انجام شده، گفته‌است: قرار گرفتن در لوکیشن‌ها و شناخت توانایی بازیگران، ایده‌های جدیدی را به نویسنده و کارگردان می‌دهد.

تصویربرداری سریال «در مسیر زاینده‌رود» به کارگردانی حسن فتحی تا شب عید فطر ادامه دارد؛ این سریال که پس از پخش چند قسمت، با انتقاداتی از سوی مردم اصفهان مواجه شد، در ادامه اظهارنظرهای برخی اهالی فوتبال را هم به همراه داشت. سازندگان «در مسیر زاینده رود» در مصاحبه‌هایی جداگانه بر اهداف سریال که همان پرداختن به اصفهان با تمام ویژگی‌های فرهنگی، هنری و تاریخی‌اش، تاکید کردند و حتی تا مرز عذرخواهی به دلیل درنیامدن درست لهجه‌ی اصفهانی پیش رفتند، اما اعتراضات به سریال فتحی ادامه پیدا کرد تا جایی که حذف قسمت‌هایی از این سریال را موجب شد.

انتقاد به سریال «در مسیر زاینده رود» باعث شده است که این سریال‌ طی شب‌های اخیر با حذفیاتی مواجه شود و اصلاحیه‌هایی که مشمول حال این سریال شده در کمترین حالت به 8 مورد و در بالاترین حد به 16 مورد رسیده است.

در نهایت طی روزهای گذشته اعلام شد که حسن فتحی به زودی و پس از پایان تصویربرداری «در مسیر زاینده رود»، در قالب یک نشست رسانه‌ای، پاسخگوی سؤوالات نمایندگان رسانه‌های جمعی درخصوص تمامی حواشی مطرح شده پیرامون این مجموعه اعم از «لهجه بازیگران و واکنش‌ها و پیامدهای آن»، «فوتبال ناپاک و اظهارات برخی از چهره‌های جامعه ورزش»، «جرح و تعدیل‌های صورت گرفته روی مجموعه» و غیره خواهد بود.

 

تصویربرداری سریال «ملکوت» شبکه دو سیما نیز تا یک روز قبل از پخش آخرین قسمت ادامه خواهد داشت. این سریال که ابتدا قرار بود در قالب 26 قسمت تولید و پخش شود در نهایت با پخش قسمت 29 به پایان خواهد رسید. آخرین قسمت از سریال «ملکوت» به کارگردانی محمدرضا آهنج پنجشنبه پخش می‌شود و تصویربرداری چهارشنبه (17 شهریور ماه) به پایان می‌رسد.

 

تصویربرداری سریال «نون و ریحون» فرزاد مؤتمن هم چهارشنبه به پایان می‌رسد. این سریال بمانند اغلب مجموعه‌های مناسبتی با فشردگی در ساخت مواجه بود، به نحوی که سازندگان آن در مصاحبه‌هایی جداگانه اعلام کردند که حتی زمانی برای تماشای قسمت‌های پخش شده این سریال نداشته‌اند. اما آنها از این موقعیت روز به روز به عنوان فرصتی هم برای جلب نظر مخاطبان بهره گرفته‌اند و شنیده می‌شود این مجموعه بعد از رمضان هم ادامه خواهد داشت.  

کد خبر 90739

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۲:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۱۷
    0 0
    موفق باشی حسن فتحی