ایسنا نوشت:

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: آشنایی والدین به اینترنت، افزایش نظارت آنها در استفاده فرزندانشان از فضای مجازی را به همراه دارد.

سرهنگ عبدالله قاسمی با اشاره به اینکه استفاده از فضای مجازی اجتناب ناپذیر است،‌ اظهار کرد: بی اطلاعی والدین از چگونگی استفاده از کامپیوتر باعث می‌شود که برخی از فرزندان در زمان استفاده از اینترنت از برخی سایت‌ها سوءاستفاده‌ کنند. 

وی گفت: یکی از راهکارهای موثر در این‌باره، برقراری ارتباطات دوستانه و انتقال تجارب والدین به کودکان است، به طوری که والدین با فرزندانشان تعامل داشته و آنها را در زمان استفاده از اینترنت همراهی کنند.

به گفته قاسمی، رایانه باید در مکانی باشد که امکان نظارت بر آن وجود داشته باشد، به طوری که کودکان احساس نکنند آزادانه و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند به سوء استفاده‌های خود در اینترنت بپردازند.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه طولانی شدن استفاده فرزندان از اینترنت هشدار دهنده است، افزود: والدین باید زمان استفاده از رایانه را محدود کنند تا آنها از انجام فعالیت‌های اجتماعی خود دور نشوند چون این موضوع زیان‌های روحی و جسمی فراوانی را به همراه دارد.

وی یکی دیگر از راهکارهای موجود برای نظارت بر استفاده فرزندان از اینترنت را استفاده از نرم‌افزارهای فیلترکننده سایت‌های غیراخلاقی عنوان کرد و افزود: والدین می‌توانند با استفاده از نرم‌افزارهای فیلترکننده، سایت‌های غیراخلاقی را از دسترس فرزندانشان دور کنند.  به گفته قاسمی خانواده‌ها باید به فرزندانشان آموزش دهند که از کپی رایت رایگان در اینترنت پرهیز کنند.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه والدین باید فرزندانشان را تشویق کنند تا آنها برای استفاده از مطالب اینترنت از صحت آن‌ مطمئن باشند، تاکید کرد: با توجه به اینکه رایانه و فضای مجازی جز لاینفک زندگی امروز است در نتیجه والدین نمی‌توانند فرزندانشان را از دسترسی به فضای مجازی منع کنند اما می‌توانند با آگاهی و روش‌های متفاوت از آسیب‌های مخرب آن جلوگیری کنند.

کد خبر 93015

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =